Anasayfa Altcoin Uzmanlar Açıkladı: Meme Coin Piyasası Neden Düşüyor?

Uzmanlar Açıkladı: Meme Coin Piyasası Neden Düşüyor?

Altcoin

Verilere göre, 2023'ün başlangıcından bu yana meme kripto piyasası 3 milyar doları aşan bir kayıp yaşadı. Peki meme coin piyasası neden düşüyor?

Uzmanlar Açıkladı: Meme Coin Piyasası Neden Düşüyor?
Hızlı İçerik

Meme kripto paralar, kripto para birimi dünyasında önemli bir konuma sahip. Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Pepe Coin (PEPE) gibi varlıklar geniş çapta tanınmaya başladı. Bununla birlikte, bir zamanlar gelişen meme piyasası, genel değerinde bir düşüş yaşandığı için aksiliklerle karşı karşıya kaldı.

Verilerin analizi, meme kripto para piyasasının değerinde önemli bir düşüş olduğunu ve 2023'ün başlangıcından bu yana 3 milyar doları aşan bir kayıp olduğunu gösteriyor.

Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve PEPE meme kripto para sektörüne uzun süredir hakim durumdalar ancak şimdi çöküyor gibi görünüyorlar. Kayda değer düşüş, öncelikle bu önde gelen meme kripto para piyasa değerinin azalmasına bağlanabilir.

Dogecoin Hala Zirvede!

Dogecoin (DOGE) genel piyasa değeri açısından en büyük onuncu kripto para birimi konumunda. 2023'ün başında Dogecoin (DOGE) piyasa değeri 10,83 milyar dolardı. Ancak mevcut piyasa değeri 8,47 milyar dolara kadar geriledi ve bu da önemli bir düşüşe işaret ediyor.

Dogecoin (DOGE), meme coin sektöründeki hakimiyetini sürdürüyor ve toplam değerine %61,09 oranında katkıda bulunuyor. Geçen hafta Dogecoin (DOGE) %2,8'lik bir düşüş yaşadı ve bir aylık analiz %4,4'lük bir düşüş gösteriyor.

Bu arada Shiba Inu (SHIB) geçtiğimiz hafta %2,9'luk değer kaybı yaşadı ve ay boyunca %5,4'lük bir erime kaydetti. 15 Ekim itibarıyla Shiba Inu'nun piyasa değeri, yılın başındaki 5,34 milyar dolarlık değere göre düşüşle 4,17 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Dikkat çekici bir şekilde Shiba Inu (SHIB), 13,7 milyar dolarlık meme coin ekosisteminin %30'unu oluşturuyor diyebiliriz.

Uzmanlar Açıkladı: Meme Coin Piyasası Neden Düşüyor?

PEPE, yaratılışından bu yana yolunda bir dizi dalgalanma yaşayan kötü şöhretli meme kripto para birimidir. Bir noktada piyasa değeri 1 milyar doları bile aştı ancak daha sonra hızla değer kaybetti. Ancak durum olumlu bir hal aldı ve önemli bir yükseliş sinyali PEPE'nin lehine oldu. LunarCrush'un verilerine göre meme coinin Galaxy Skoru Bitcoin'den sonra ikinci sırada yer aldı ve bu da meme kripto paranın yaklaşan yükseliş rallisinin potansiyelini gösteriyor.

Ancak yine de, yüksek volatiliteli mevcut süreç göz önüne alındığında yatırımcıların dikkatli bir şekilde hareket etmesinde fayda var.

Uzmanlar Açıkladı: Meme Coin Piyasası Neden Düşüyor? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan