Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Uzmanlar açıklıyor: Covid-19 Kripto para birimlerine olan ilgiyi arttırdı mı?

ABONE OL:

Kısa süre önce yapılan bir anket, Covid-19 salgınının Bitcoin talebini nasıl etkilediğini araştırdı. Bitcoin alan nesiller arasında açık bir uçurum var.

Dünyanın en büyük kripto para varlık yöneticisi Grayscale, ikinci kez yıl yatırımcılara Bitcoin hakkında sorular sordu. Grayscale’in bu araştırmasında çeşitli bakış açıları ve araştırma bulgularına dayanarak daha fazla kişinin neden kripto paralarla ilgilenmeye başladığını tespit etmeye çalıştı. Şirket bunu yaparken kripto paraların küresel finansal sisteme nasıl uyduğunu öğrenmeyi amaçlıyordu.

Grayscale, Bitcoin Yatırımcı Çalışmasında, 10.000 dolardan fazla kişisel yatırıma sahip 25 ile 64 yaşları arasındaki 1.000 ABD vatandaşını inceledi. Anket bu yıl Haziran ile Temmuz arasında gerçekleşti.

Çoğu kişi Covid-19 nedeniyle Bitcoin’e yatırım yaptı

Son birkaç ay içinde Bitcoin’e yatırım yapan katılımcıların %63’ü, salgının kararlarını etkilediğini söyledi. Ayrıca %39’u, salgın nedeniyle Bitcoin’i daha ilginç bir yatırım aracı buldu. Yalnızca %13, Covid-19 ile ilgili olayların bir Bitcoin yatırımını daha az çekici hale getirdiğini söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ripple Yatırımcısı SBI ve Visa, Currencycloud'un 80 Milyon Dolar Fonlama Etkinliğine Katıldı

 

Nesiller arasında ki BTC yatırım farkı iyi mi?

Yatırımcıların kripto para birimleriyle giderek daha fazla ilgilendiğine dair birçok işarete rağmen, varlık sınıfı hala bazı zorluklarla karşı karşıya. Şimdiye kadar özellikle 55-64 yaş grubu Bitcoin hakkında şüphe duyuyor.

Araştırmalara göre, özellikle dijital varlıklardaki nispeten güçlü fiyat dalgalanmaları, eski nesil yatırımcıları caydırıyor.

“Ünlü analist açıkladı: Kripto para birimleri için asıl patlama 2028’de yaşanacak” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/unlu-analist-acikladi-kripto-para-birimleri-icin-asil-patlama-2028de-yasanacak/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu