Anasayfa Altcoin Uzmanlar Görüş Bildirdi: Pepe Coin Geri Dönüş Yapabilecek mi?

Uzmanlar Görüş Bildirdi: Pepe Coin Geri Dönüş Yapabilecek mi?

Altcoin

Uzmanlara göre; kısmi bir rug pull sonrası Pepe Coin'in geri dönüş yapabilmesi mümkün mü? İşte ayrıntılar...

Uzmanlar Görüş Bildirdi: Pepe Coin Geri Dönüş Yapabilecek mi?

2023'ün en büyük yeni meme coin'i Pepe Coin, yeni bir kripto varlığının başına gelebilecek en kötü kaderlerden birini yaşadı. Anonim geliştiricilerinin 24 Ağustos'ta aniden yaklaşık 16 milyon dolar değerinde token satmasının ardından kısmi bir rug pull gerçekleşti. 

Resmî Pepe X (eski adıyla Twitter) hesabı; düşüşün, "üç eski ekip üyesinin" arkalarından iş çevirip tokenleri bilgileri dışında satmalarından kaynaklandığını açıkladı. Bu hareket, takip eden günlerde Pepe'nin fiyatının yüzde 26'ya kadar düşmesine neden oldu. Bunun ardından kripto yatırımcıları ve meme coin meraklıları, kurbağa temalı tokenin rug pull öncesi fiyatlara dönüp dönmeyeceği üzerinde kafa yoruyorlar. 

Kripto traderı Reetika Trades, geliştiricilerin satış şeklinin ideal olmadığını kabul etmesine rağmen PEPE için bazı potansiyel pozitiflikler gördü. Trades, olayın uzun vadede tokenin görünümü üzerinde "ihmal edilebilir etkileri" olacağına dikkat çekti. 

Söz konusu isim, "Hiçbir fayda vadetmeyen bir meme coin olduğu için bazı geliştiricilerin ayrılması, token için hiçbir fark yaratmaz. Şu anda çok sayıda coin satarak, geliştiricilerin gelecekte insanlara dump'layabilecekleri toplam potansiyel coin sayısı tehdidi azaldı. Bu da uzun vadede daha sağlıklı." dedi. 

Bununla birlikte Reetika, Pepe'nin temelde değersiz olduğu ve fiyatlandırılacağı temel bir değere sahip olmadığı konusunda açık davranarak adını duyurmuş bir meme coin olduğuna da dikkat çekti.

Uzmanlar Görüş Bildirdi: Pepe Coin Geri Dönüş Yapabilecek mi?

Sonuç olarak, meme coin'lerin fiyatı aşırı dalgalanmaya eğilimlidir ve bu varlıklara yapılan herhangi bir yatırım daha çok kumara benzer şekilde ele alınmalıdır. Benzer şekilde, takma isimli trader Horse, tokenlerin kalan arzını satan geliştiricilerin elinden almanın, özellikle Dogecoin'e "benzemeye çalışıyorsa" uzun vadede faydalı bir hareket olduğunu söyledi.

Bu görüşler, kripto veri sağlayıcısı Kaiko'nun, "fiyattaki ani düşüşe rağmen meme coin'in likiditesinin şaşırtıcı derecede iyi durumda olduğunu" kaydeden bir raporunda da yankılandı. Kaiko araştırmacıları, şu sonuca vardı: "Görünüşe göre ekibin projeyi potansiyel olarak terk etmesi, bazılarının ilan ettiği gibi henüz ölüm cezası değil." Fakat Pepe'nin geleceğinin çok parlak olduğu konusunda herkes hemfikir değil.

Uzmanlar Görüş Bildirdi: Pepe Coin Geri Dönüş Yapabilecek mi?

Pepe Coin için Olumsuz Senaryolar da Var

Santiment analistleri, rug pull iddialarının ardından Pepe'nin en çok trend olan kripto para birimi haline gelmesine rağmen yatırımcıların "daha yüksek dalgalanma" beklemeleri gerektiği konusunda uyardı.

Önde gelen trader Kaleo, Pepe'ye ilişkin olası en aşağı yönlü yaklaşımı sunan, meme coin'in "tamamen çökmesini" beklediğini söyleyen bir isim oldu. Kaleo, Pepe ekibinin yeni yönünün açıklanmasının ardından bile müdahil olmayacağını söyledi.

Bu arada Pepe ile yaşanan kargaşanın ardından anonim bir ekip, orijinal Pepe tokeninin selefiyle birlikte gelen sorunlardan arınmış olduğunu iddia ettikleri başka bir spin-off'unu yaratma girişiminde bulundu. Projenin arkasındaki ekip, yeni PEPE tokenini merkeziyetsiz finansın (DeFi) "gerçek özü" olarak tanımladı. "Yeni Pepe tokeni, aslında eski Pepe tokeninin olması gereken şeydir: merkeziyetsiz, topluluk odaklı, ekip tokenine sahip olmayan ve deflasyonist." denildi. 

Uzmanlar Görüş Bildirdi: Pepe Coin Geri Dönüş Yapabilecek mi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Layer 1 / Layer 2 Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Rehber Dilara Avcıoğlu