Bitcoin Haberleri

Uzmanlar uyarıyor! Bitcoin düşüşü sona ermemiş olabilir:

ABONE OL:

Bitcoin’in son fiyat düşüşü grafiklerde işaretler olduğu için ani olmadı. Aslında Bitcoin 50.000 dolarlık seviyeyi aştıktan sonra zincir içi analiz, korku ve açgözlülük endeksi, oynaklık ve ağ hareketleri gibi metrikler BTC fiyatında bir düşüşe işaret eden sinyaller vermişti.

Bitcoin’in fiyat hareketleri için en kritik olan göstergelerden biri madencilik faaliyetidir. Bu metrik Bitcoin fiyatının yakında daha da düşeceğini ima ederek yeni bir fiyat düşüşünün sinyalini verdi. Bitcoin madencileri, neredeyse her piyasa döngüsünde en büyük satıcılardır ve bu nedenle madencilerden sürekli olarak Bitcoin satışı gelir. Madencilik havuzlarından ve bireysel madenci cüzdanlarından gelen bu Bitcoinler spot borsalara gelerek neredeyse her piyasa döngüsünde likidite oluşturur. Buna ek olarak Bitcoin’in piyasa döngüsündeki bu kritik nokta Bitcoin madencilerini blok zincir üzerindeki davranışının sinyallerini elde etmek için ideal hale getirir.

CoinMetrics’in yukarıdaki grafiği Bitcoin madenci çıkışlarının oranı, geçmişte spot ve türev borsalarında madenci çıkışlarındaki değişiklikleri vurgulamaktadır. Bitcoin fiyatındaki düşüşten hemen önce, kripto para borsalarına madencilerden gelen Bitcoin girişleri zirve yaptı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin, 2019 Satışının %45'inden Fazlasını Sadece 7 Haftada Geri Topladı

Kripto para borsalarına Bitcoin girişleri 37.000’e ulaştı ve bundan uzun bir süre geçmeden BTC 47.000 dolara düştü. Bununla birlikte borsalardaki Bitcoin net akışları daha da artarsa, fiyatta daha fazla düşüş olabilir. Başka bir kritik ölçü olarak kabul edilen Bitcoin MPI, 21 Şubat’ta 3.5’ten 1.94’e düştü.

MPI veya madenci pozisyon endeksi 2’den büyük olduğunda madenciler satış yaptığı için yüksek satış baskısı olur. MPI değeri şu anda 1,94 olduğundan ve bu seviye 2’ye yakın olduğundan dolayı satış baskısının azalmasına rağmen madencilerin hala satış yaptığı sonucuna varılabilir.

Son olarak madencilerden gelen en büyük BTC girişlerin en çok Binance ve Huobi’yi vurması belki de endişe vericidir. Aslında, Binance’a Bitcoin girişleri hala tepe seviyelerdedir.

Binance’a yapılan Bitcoin girişleri 47.000 dolara düşüşün ardından yükseldiğinden dolayı BTC fiyatında yeni bir düzeltme yaşanabilir. Binance’a yapılan eninde sonunda düşeceğinden satış baskısında azalmak olacak ve böylece Bitcoin fiyatı sonunda istikrarlı olarak yoluna devam edecektir. O zamana kadar yeni bir düşüş olabileceğini unutmayın…

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu