Analizler

Uzmanlar uyarıyor! Bitcoin’de yüzde 30’luk bir geri dönüş bekleniyor

ABONE OL:

Bitcoin boğa koşusu Joe Biden’ın 2020 başkanlık yarışı kazananı olarak ilan edilmesinden sonra durdu. Bitcoin fiyatı bu haberler çerçevesinde 15,500 dolardan 14,400 dolara düştü. Yine de Bitcoin hala güçlü durmaya devam ediyor ama fiyatın 16,000 dolarlık direnci geçmesi gerekiyor.

16,000 dolarlık bu direnç seviyesi Bitcoin’in yeni bir en yüksek seviyeye çıkması için gereken en önemli seviyedir. Bu yüzden korku ve aç gözlülük endeksinin yükselmesi ile Bitcoin piyasasında yeni bir düşüşün olasılığı artmaktadır.

Bitcoin 16 bin doları geçer mi?

Crypto Michael:

1 haftalık Bitcoin grafiği 16,000 dolarlık direncin yeni bir ATH seviyesi için en önemli direnç olduğunu gösteriyor. Ayrıca haftalık grafik Bitcoin fiyatı aşağı yönde bir düzeltme yaparsa destek seviyelerinde gösteriyor. Aşağı yönde bir düzeltme de Bitcoin daha önceki direnç seviyelerini desteğe çevirirse bu düşüş çok sağlıklı olacaktır. Böyle bir düşüşte en önemli destekler 11,600 ya da 12,000 dolardadır. Bu seviyeleri olası destek bölgesi olarak izlenilmelidir. Bu seviyelere bir düşüş Bitcoin fiyatının %30 oranında geri çekileceği anlamına gelir. Yüzde 30’luk bir düşüş normal olmasa da benzer bir düşüş 2017 boğa döngüsünde yaşanmıştır.

Bitcoin’de korku ve aç gözlülük artıyor…

Crypto Michael:

Kripto para korku ve aç gözlülük endeksi güncel piyasa duygusunu öğrenmenin en önemli indikatörüdür. Çok sıkıntılı dönemlerde bu endeks genel piyasa duygusunu kırmızı renkte gösterir. Şu anda genel olarak kripto para piyasa duygusu boğa aşamasının son seviyesi olan “mutluluk” seviyesindedir. 90’da buluna korku ve aç gözlülük endeksi şu anda aşırı aç gözlülük evresindedir. Bu seviyeler ilk ve en son 27 Temmuz 2019’da görülmüştür. Bu tarihte Bitcoin 13,700’de tepe yapmış ve daha sonra %50 oranında düşmüştür. Bu yüzden çoğu indikatör ve direnç seviyeleri Bitcoin’de düşüşün geldiğini göstermektedir.

Bitcoin hakimiyeti hala artıyor

Crypto Michael:

Bitcoin hakimiyeti her yılın son çeyreğinde olduğu gibi yükseliyor. Tarihi olarka Bitcoin hakimiyeti Aralık sonunda tepe yapar ve yeni yılda para altcoinlere akar. Tarihi verilere göre altcoinler son günlerde yükselse bile hala altcoinlerde dikkatli olmak gerekiyor. Bitcoin 11,600 ve 12,000 dolarlık bölgeye doğru düşerse altcoinlerin yükselişe geçme ihtimali sıfırdır.

Bitcoin fiyatı için sıradaki ne?

Crypto Michael:

Bitcoin içi en olası senaryo bu düşüş dalgasından sonra düzeltme dönemi olacaktır. Böyle bir dönemde Bitcoin parabolik hareket etmeyi bırakarak düzene girecek ve piyasada doğal bir yükseliş hareketi başlatacaktır. Bitcoin fiyatı ilk olarak bir mum çubuğu ile düşüşe geçecek ve daha sonra hızlı bir şekilde yükselecektir. Bundan sonra yan yönde devam hareketi gelecek ve fiyat sıkışacaktır. Fiyatın sıkışması ile sağlam bir boğa durumu oluşacaktır. Altcoinler için en iyi durum ise Bitcoin’in düzeltme hareketini bitirdiği dönem olacaktır. Tarihi olarak altcoin almanın en iyi zamanı Aralık ve Ocak aylarıdır. Bu yüzden Bitcoin tarihine göre tüccarların ilerleyen haftalarda BTC’de bir düşüşü gözlemlemesi gerekiyor.

“Sıcak gelişme: Kripto para piyasasında düşüşler başladı!” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/sicak-gelisme-kripto-para-piyasasinda-dususler-basladi/

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Sıcak Gelişme! Bitcoin madencileri düşüşten etkilenmedi, BTC hash oranı artıyor

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu