Bitcoin Haberleri

Uzmanlara göre 100.000 dolar hayal değil! Bitcoin için sıradaki hedef ve düzeltmeler…

Bitcoin, 7 Ocak Perşembe gecesi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için 40.000 doların üzerine çıktı. Bu yükseliş ile lider kripto paranın toplam piyasa değeri 1 milyar doların üzerine çıktı. Bitcoin dün 39.000 doların üzerine çıktıktan sadece 1 saat sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 40.376 dolara çıktı.

Bu yükselişten sonra Bitcoin keskin bir şekilde düzeltme yaptı ve dün gece geç saatlerde 37.150 dolara düştü. Kısaca BTC tüm zamanlarından en yüksek seviyesinden neredeyse %8 düşüş yaşadı. Ancak boğalar bu düşüşe hızlıca yanıt verdi ve Bitcoin bu Cuma sabahı tekrardan 38.000 doların üzerine çıktı.

Uzmanlara göre 100.000 dolar hayal değil!

Uzmanlara göre 100.000 dolar hayal değil! Bitcoin için sıradaki hedef ve düzeltmeler... –
Uzmanlara göre 100.000 dolar hayal değil! Bitcoin için sıradaki hedef ve düzeltmeler... 4

Şu anda Bitcoin rallisinin bitmediğine inanan birçok analist var. Chamath Palihapitiya kısa süre önce CNBC’ye BTC’nin 5 ila 10 yıllık bir zaman diliminde“muhtemelen 100.000 dolara, sonra 150.000 dolara ve ardından da 200.000 dolara ulaşacağını söyledi.

Bitcoin, Ethereum veya XRP gibi diğer kripto paralardan oluşan kripto para piyasasının toplam değeri tarihinde ilk kez 1 trilyon doları aştı. Bitcoin’in piyasa değeri şu anda 700 milyar doların üzerindedir. BTC kısaca toplam kripto para piyasasının %70’ini oluşturmaktadır. Böylece Bitcoin açık ara en baskın kripto paradır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Milyoneri Olmak İçin 10 İpucu

Bitcoin’ni günümüz rallisi büyük kurumsal yatırımcıların Bitcoin satın alması gibi bir dizi faktöre bağlanıyor Ayrıca, Bitcoin’i dijital altın, potansiyel bir güvenli liman varlığı ve enflasyona karşı bir korunma olarak görme yönünde giderek yaygınlaşan bir eğilim de var.

JPMorgan: Bitcoin 146.000 dolara çıkacak

Bitcoin'de keskin düşüş devam ediyor! Analistler ne diyor?
Uzmanlara göre 100.000 dolar hayal değil! Bitcoin için sıradaki hedef ve düzeltmeler... 5

Yakın tarihli bir yüksek profilli araştırmada, JPMorgan, Bitcoin’in alternatif bir para birimi olarak altınla rekabet ettiği için uzun vadede 146.000 dolara ulaşabileceğini söyledi. Bununla birlikte, yatırım bankasının stratejistleri, Bitcoin’in bu fiyata ulaşmak için oynaklığının büyük oranda azalması gerektiğini belirtti.

Enflasyona karşı bir koruma olarak Bitcoin fikri, büyük Covid-19 destek paketleri ve salgınla başa çıkmak için uygulamaya konulan çok esnek para politikaları karşısında anlam kazandı. Yine Covid-19 aşısı bulunduğundan dolayı bu faktörler 2021’de Bitcoin’in lehine çalışmaya devam etmeyebilir.

Yukarıdakilere ek olarak PayPal, 2020’nin son aylarında kullanıcılarının kripto paralara yatırım yapmasına olanak sunacağını ve kripto paralar ile alışveriş yapılabileceğini açıkladı. PayPal, 2021 boyunca geniş perakendeci ağı aracılığıyla kripto para ödeme hizmeti sunacak. PayPAl’ın bu desteğinin de Bitcoin’in yükselişini körüklediği hatırlanmalıdır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin son 72 saatte 11.000 dolardan fazla değer kaybetti

Bitcoin için sıradaki hedef ve düzeltmeler…

kripto-para-borsa
Uzmanlara göre 100.000 dolar hayal değil! Bitcoin için sıradaki hedef ve düzeltmeler... 6

Son olarak, grafiksel açıdan bakıldığında Bitcoin’in son günlerdeki parabolik yükselişi düzeltme risklerini artırmaktadır. Bununla birlikte BTC / USD kuru yükseliş trendini bozmadan hızlı bir şekilde 35.000 dolara veya bu seviyenin altına düşebilir.

Bitcoin’in yükselişi bitmemiş olabilir, ancak 40.000 dolarlık büyük psikolojik seviyeye ulaşıldıktan sonra ara verme zamanı gelmiş olabilir. Bu, halihazırda kripto para piyasasında olmayan kişiler için büyük bir fırsat olacaktır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu