Anasayfa Kripto Para Haberleri Uzmanlara Göre Kripto Çöküşü Sırasında Yapılması Gerekenler

Uzmanlara Göre Kripto Çöküşü Sırasında Yapılması Gerekenler

Kripto Para Haberleri

Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoinler %50'den fazla değer kaybetti. İşte uzmanlara göre mevcut kripto çöküşünde yapılması gereken 3 şey:

Uzmanlara Göre Kripto Çöküşü Sırasında Yapılması Gerekenler

Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoinlerden büyük bir satış dalgasının başlaması ile kripto para piyasası çöküş yaşadı. 12 Mayıs'ta Bitcoin, günlük grafiklerde %10,9 ve haftalık grafikte %29,6 düşüşle 28 bin doların altına düştü. BTC, 6 ay önce 10 Kasım 2021'de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044.77 dolardan şu anda %56 aşağıda.

Ancak bu ilk kripto çöküşü değil ve büyük olasılıkla sonuncusu da olmayacaktır. Ve her çöküşle birlikte, tamamen doğal bir şekilde yatırımları kaybetme korkusu geri gelir. Bu bağlamda, ayı piyasası sırasında akılda tutulması gereken ve mevcut kripto çöküşünde yapılması gerekeneler bir göz atalım:

Körü Körüne Dipten Satın Alım Yapmayın: 

Dipten satın almak, bir varlığın fiyat çok düştüğünde o varlığı almak anlamına gelir. Bu, birçok yatırımcı arasında yaygın bir uygulamadır ve çoğu zaman işe yarar. Buradaki fikir, yeni bir düşük fiyatın fırsat olduğudur. Bunun neden ise söz konusu düşüşün sadece geçici bir darbe olduğunun düşünülmesi ve fiyatın zamanla toparlanacağı ve değerinin artmasının beklentisidir.

Uzmanlara Göre Kripto Çöküşü Sırasında Yapılması Gerekenler

Bununla birlikte, kripto para birimleri kadar değişken olan bir piyasada tam olarak bir düşüşün ne zaman ortaya çıktığını bilmek zordur. Söz konusu kripto daha da düşebilir ve bu da daha fazla yatırım kaybına yol açabilir. Bundan dolayı bir yatırımcının alım yapacağı varlıkların nasıl davrandığını ve geçmişteki hareketlerini bilmesi çok önemlidir.

Yatırımlarınızı Çeşitlendirin: 

Çeşitlendirme, yatırımcıların sermayesini korumak için ek bir güvenlik katmanıdır. Çeşitlendirme; farklı varlıklara yatırım yapmak anlamına gelir ve böylece birinde bir düşüş ve bir diğerinde artış olursa sermayeniz kontrol altında kalacaktır.

Çeşitlendirme yapan yatırımcılar hisse senetleri, tahviller, gayrimenkul, kripto paralar gibi çok çeşitli varlıklara yatırım yaparak kaybın darbesini azaltır.

Panikle Satış Yapmayın: 

Uzmanlara Göre Kripto Çöküşü Sırasında Yapılması Gerekenler

Keskin bir düşüşte veya bir çöküşte yatırımdan çıkış yapmayı istemek gayet doğal olsa da piyasalar genellikle eninde sonunda toparlanır. Piyasalar çöktüğünde duygusallaşmamak çok önemlidir. Her düşüş belki de bir fırsattır ve bu nedenle panik yapmamak çok önemlidir. Yatırımcıların para kazanması oynaklık yoluyla olur ve bunun herkes yapabilir. Bitcoin fiyatı şimdiye kadar her çöktüğünde, yeni bir zirveye ulaşmıştır. Bu nedenle, bir karar vermeden önce geçmişteki çöküşlerin farkında olduğunuzdan emin olun.

Böyle zamanlarda, bir belirsizlik hissinin olduğu açıktır. Bu yüzden derin bir nefes alın, rahatlayın ve araştırmanızı yapın. Piyasalar yükselmeye ve düşmeye devam edecektir, bunlara zaman içinde tanıklık edeceğiz. Bu nedenle akıl sağlığınız ve huzurunuz sürekli olarak 1. Sırada tutulması gereken en önemli şeylerdir.

Uzmanlara Göre Kripto Çöküşü Sırasında Yapılması Gerekenler içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)