Anasayfa XRP Haberleri Uzmanlardan Korkutan Senaryo: XRP O Seviyeye Düşebilir!

Uzmanlardan Korkutan Senaryo: XRP O Seviyeye Düşebilir!

XRP Haberleri

Uzmanlara göre, Ripple şirketinin SEC ile arasındaki davayı kaybetmesi halinde XRP fiyatı 2022’nin sonuna kadar o seviyeye düşebilir!

Uzmanlardan Korkutan Senaryo: XRP O Seviyeye Düşebilir!

Ripple şirketi ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava henüz sonuçlanmadı. XRP fiyatı, söz konusu dava sürecinden olumsuz yönde etkilendi. Uzmanlar, olumlu senaryoya göre XRP fiyatının 2022 yılının sonuna kadar 2,55 dolar seviyesine kadar yükselebileceğini ifade ederken, olumsuz senaryoya göre ise söz konusu fiyatın 2022 yılının sonuna kadar 0,68 dolar seviyesine gerileyebileceğini aktardı. 

Finder platformu tarafından konuya ilişkin hazırlanan bir raporda, çok sayıda uzmanın XRP fiyatı ile ilgili düşüncelerine yer verildi. Bu rapora göre; uzmanlar, davanın Ripple şirketinin lehine sonuçlanması halinde XRP fiyatının 2022 yılının sonuna dek yüzde 250’den fazla değer kazanacağına ve 2,55 dolar seviyesine ulaşacağına inanıyor. Söz konusu uzmanlar, davanın Ripple şirketinin aleyhine sonuçlanması halinde ise XRP fiyatının 2022 yılının sonuna dek 0,68 dolar seviyesine gerileyeceğini düşünüyor. 

Uzmanlardan Korkutan Senaryo: XRP O Seviyeye Düşebilir!

XRP Fiyatına İlişkin Dikkat Çeken Tahminler!

Uzmanlar, Ripple şirketinin SEC ile arasındaki davayı kazanması halinde XRP fiyatının 2025 yılında 3,61 dolar seviyesine ulaşabileceğini belirtirken, 2030 yılında ise 4,98 dolar seviyesine kadar yükselebileceğini aktardı. 

Fakat uzmanların hepsi XRP fiyatının 2022 yılının sonuna dek muhteşem bir artış yaşayacağını düşünmüyor. Mesela CoinFlip kurucusu olarak bilinen Daniel Palotsky, XRP fiyatının sadece 0,90 dolar seviyesine ulaşabileceğini dile getiriyor. 

Uzmanlardan bazıları, yatırımcıların XRP alımı yapmalarını önerdi. Bazıları ise yatırımcıların XRP varlıklarını ellerinde tutmayı sürdürmeleri gerektiğini ifade etti. Davayı Ripple şirketinin kaybedeceğini düşünen uzmanlar da bulunuyor. Söz konusu uzmanlar ise bu nedenle yatırımcıların ellerinde bulundurdukları XRP’leri satmalarını tavsiye ediyor. 

Uzmanlardan Korkutan Senaryo: XRP O Seviyeye Düşebilir!

Ripple-SEC Davası Ne Zaman Sona Erecek?

Avukat Jeremy Hogan, Yargıç Torres tarafından dava takviminin değiştirildiğine dikkat çekti. Hogan tarafından yapılan değerlendirmeye göre; Yargıç Torres, Ripple ile SEC arasındaki davanın 24 Aralık 2022 tarihinden önce neticelendirilmesini hedefliyor. 

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, davayı kaybetmeleri durumunda bile harika işlere imza atabileceklerine işaret etmişti. Garlinghouse, geçen yıl birçok rekor kırdıklarını belirtirken, ana ürün gruplarında oldukça hızlı bir şekilde büyüme kaydettiklerini aktarmıştı. Söz konusu isim, müşterilerinin önemli bir kısmının ABD dışında olduğunu ifade ederken, şirketin her türlü ayakta kalabileceğini söylemişti. 

Uzmanlardan Korkutan Senaryo: XRP O Seviyeye Düşebilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)