Bitcoin Haberleri

Uzmanların uyarılarının aksine Bitcoin ters köşe yaptı ve 40.000 doları aştı

Lider kripto para Bitcoin dün katı düzenleme yasa isteklerinin görmezden geldi ve böylece yukarı yönlü hareketine devam ederek kısa bir süreliğine 40.000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin dün %7,5 değer kazanarak 40.094 dolara ulaştı, ancak dün gece bu seviyeden 38.863.17 dolara doğru küçük bir düzeltme geldi. Bitcoin Pazar günü 41.950 dolarda ki rekor seviyesine çıkmıştı, Pazartesi günü ise Bitcoin %25’lik bir düzeltme yapmıştı.

2008’de yayınlanan ve sadece bir dizi kod olan dünyanın en büyük kripto parası geçen yıl değerine %300’den daha fazla ekledi. Spekülatif yatırımcıların Bitcoin’e geçmese ile düzenleyiciler son zamanlarda Bitcoin ve diğer kripto paralar üzerinde baskı oluşturmaya çalışıyor.

Bitcoin uyarılı takmadı

Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi (FCA) dün bildirdiğimiz gibi kripto para yatırımcılarının tüm yatırımlarını kaybedebileceği uyarısında bulundu. Avrupa Merkez Bankası başkanı Christine Lagarde bu hafta Bitcoin’in kara para aklama aracı olduğunu ve küresel olarak gözetim gelmesi söyledi.

Bitcoin

Bu kişi ve kurumların açıklamaları, giderek daha yaygın hale gelen Bitcoin yatırımcı topluluğu içinde göz ardı edildi.

Avrupalı kıdemli piyasa analisti Craig Erlam:

Bitcoin’in bu kadar çabuk geri dönmesi kimseyi şaşırtmamalı. Son derece değişken bir araç olduğunu biliyoruz. Bu seferki tek fark, geçen aydaki büyümesi nedeniyle mutlak sayıların artık çok daha fazla olmasıdır.

Geçen yıl, Fidelity ve birkaç büyük risk fonu da dahil olmak üzere ciddi kurumsal şirketlerden Bitcoin satın alımı geldi. Dev yatırım bankası JP Morgan’ın analistleri Bitcoin fiyatının uzun vadede 146.000 dolara yükselebileceğini söyledi.

Bitcoin’de yap ya da öl seviyesi görüldü

Ünlü kripto para analist Josh Rager, Bitcoin’de 39.000 dolar ve 40.000 dolara arasındaki seviyenin çok önemli olduğunu ve boğaların fiyatı 40.000 doların üzerine çıkması durumunda BTC boğa koşusunun devam edeceğini söyledi. İlerleyen günlerde bu direnç seviyesi kırılırsa Bitcoin keskin bir şekilde yükselebilir.

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1349735248951717888

Josh Rager:

Şu anda çok önemli bir alandayız, bu seviye kırılırsa tüm zamanları en yüksek seviyesini test edebiliriz.

İlerleyen günler Bitcoin’in orta vadeli görünümünün anahtarını elinde tutuyor gibi duruyor. Bitcoin tekrardan 40.000 dolara çıkar ve bu seviyenin üzerinde kalmayı başarırsa BTC trendi güç kazancaktır.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu