Anasayfa Bitcoin Uzun Vadeli Bitcoin Sahiplerine Dair Kritik Veri: Milyar Dolarlık...

Uzun Vadeli Bitcoin Sahiplerine Dair Kritik Veri: Milyar Dolarlık...

Bitcoin

Glassnode verilerine göre; uzun vadeli Bitcoin sahipleri, her ay 1,35 milyar dolar değerinde ortalama 50.000 BTC satın alıyor.

Uzun Vadeli Bitcoin Sahiplerine Dair Kritik Veri: Milyar Dolarlık...

Zincir üstü analitik firması Glassnode'un yeni bir raporu, Bitcoin (BTC) sahiplerinin varlıklarını artırdığını gösteren son verileri destekledi. Genellikle "HODLer'lar" olarak bilinen bu uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları, BTC fiyatındaki son dalgalanmalardan pek etkilenmemiş gibi görünüyor.

Zincir üstü verilere göre; uzun vadeli Bitcoin sahipleri, hızla BTC biriktiriyor ve varlıklarına her ay 50.000'den fazla BTC ekliyor.

Aylık Bitcoin (BTC) Birikimi 1,35 Milyar Dolar Değerinde

Bitcoin, şu anda fiyatı 27.000 doların altına düştüğü için yavaşlama işaretleri gösteriyor. Veriler, balina yatırımcılarının kâr elde etmek yerine indirimli olarak daha fazla BTC satın alma fırsatını gördüklerine işaret ettiğinden kalıcı satış baskısından çoğunlukla kısa vadeli spekülatörlerin sorumlu olduğu görülüyor.

Glassnode'un HODLer Net Pozisyon Değişikliği metriğine göre; uzun vadeli sahipler, her ay mevcut fiyatı üzerinden 1,35 milyar dolar değerinde ortalama 50.000 BTC satın alıyor.

BTC'nin sahipleriyle piyasa değeri miktarını ölçen bir başka metrik olan Uzun Vadeli Sahip Arzı da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 14.859 milyon BTC'ye ulaştı. Bu, dolaşımdaki toplam arzın yüzde 76,1'inin son beş ayda değişmediği anlamına geliyor. Sonuç olarak toplam BTC arzının yüzde 94,8'i geçen ay hareket etmedi.

Artan birikime ilişkin bu verileri desteklemek için popüler kripto analisti Ali Martinez, Santiment'ten Bitcoin balinalarının Ekim ayının başından bu yana yaklaşık 550 milyon dolar değerinde olmak üzere neredeyse 20.000 BTC satın aldığını gösteren grafik verilerini paylaştı.

Bu artan birikim; uzun vadeli sahiplerin, Bitcoin'in uzun vadeli potansiyeline güvendiklerini ve bu fiyat düzeltmesini geçici gördüklerini gösteriyor.

Uzun Vadeli Bitcoin Sahiplerine Dair Kritik Veri: Milyar Dolarlık...

Bitcoin Arzı Sıkılaşıyor

Glassnode'a göre, son 3 ayda BTC'nin dolaşımdaki arzının yalnızca yüzde 11,5'i el değiştirdi, bu da zincir üstü faaliyetlerin uzun süredir aktif olmadığı anlamına geliyor. Daha az işlem olması, sektörün spot Bitcoin ETF'lerinin onayını beklemesi nedeniyle yatırımcıların mevcut fiyattan satış yapmak istemediğini gösteriyor.

Bu mevcut trend devam ederse, özellikle küçük traderlar arasındaki duyarlılığın da satın alma yönünde olması durumunda mevcut düşüş trendi kısa ömürlü olabilir. Ağırlıklı olarak tutma zihniyeti, varlığa toparlanması ve başka bir yükseliş için sıçrama noktası görevi görecek önemli bir destek oluşturması için zaman verecektir.

Kripto analisti James Straten'in işaret ettiği gibi, Grayscale Bitcoin Tröst ile Bitcoin fiyatı arasındaki korelasyonun bir parçası olarak Bitcoin fiyatı yüzde 50 oranında sıçrayabilir .

Kaynak: NewsBTC

Uzun Vadeli Bitcoin Sahiplerine Dair Kritik Veri: Milyar Dolarlık... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar