Analizler

Uzun Vadeli Cardano Fiyat Analizi 7 Temmuz 2020

Cardano, fiyatının %82 oranında değer kazanmasıyla son 10 gün içinde büyük bir artış yaşadı. Son 24 saat içinde, kripto para %25 artış gösterdi ve piyasa değeri 1,9 milyar dolardan 3.4 milyar dolara yükseldi ve şu anda dünyanın altıncı en büyük kripto para birimi haline geldi.

3 Günlük Cardano Grafiği

TradingView ADA Fiyatı: https://www.tradingview.com/symbols/ADAUSD/

ADA’nın 3 günlük grafiği, Cardano’nun son zamanlardaki değer artışını dikkate alarak mantıklı olan tek grafiktir. Bu artış Cardano’yu en son 2 yıl önce görülen fiyat aralığına getirdi.

Bu haberin yayınlanması sırasında ADA hala yükseliş halindedir, ancak 0,138  dolarda ortaya çıkan dirençle karşı karşıyadır. Burada, fiyat ya reddedilecek ya da bu seviyeyi aşacaktır. Birincisi gerçekleşirse, ADA anında desteğe %32 düşüş anlamına gelen 0,0936 dolara geri çekilecektir. Ancak, fiyat 0,138 dolarlık direnci delerse, 0,1881 dolardan direnç noktasında %40 daha yükselme şansına sahip olacak.

Aşırı alım seviyesi [70] destek görevi görerek RSI göstergesi bir süredir aşırı alım yapıyor. 2 Temmuz pompası, %23’lük bir geri çekilme ile sona erdi ve RSI’nin 70 seviyesinden sekmesine neden oldu. Dolayısıyla, fiyat katlanarak artarken aynı şey tekrarlanabilir. Sadece fiyat değil, aynı zamanda RSI, son pompa nedeniyle yeni bir ATH oluşturdu.

Belki de Shelley’in test ağından ana ağa sistematik olarak başlatılması bu yükselişe neden olan şeydir. 1 Temmuz’da Shelley ile yükseltilmiş düğüm bileşenleri ana ağa dağıtıldı ve aynı değişiklikler ayın sonuna kadar sert bir çatalla Cardano’nun ağında mevcut kalmaya devam edecek.

Bitcoin ile Korelasyon Düşüyor

Sonuçta, altıncı en büyük kripto para birimi oldukça yükseliyor, özellikle de Bitcoin yanlara doğru hareket ederken altcoin pompalaması düşünüldüğünde. Son 3 ayda, ADA’nın BTC ile 90 günlük Pearson korelasyonu 0,932’den 0.671’e dik bir düşüş yaşadı. Bu azalma, altcoinlerin Bitcoin olmadan bir ralli başlattığını gösteriyor olabilir.

“Visa Global Blockchain için Ethereum Geliştiricileri Arıyor” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/visa-blockchain-ethereum-gelistirici/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu