Anasayfa Altcoin Vakıf 1 Milyon Dolarlık Yatırım Planını Açıkladı! Altcoin Fiyatı Arttı

Vakıf 1 Milyon Dolarlık Yatırım Planını Açıkladı! Altcoin Fiyatı Arttı

Altcoin

Polkadot'un Web3 Vakfı, tokenize ABD hazine bonolarına 1 milyon dolar yatıracağını duyurdu. Bunun üzerine DOT fiyatında artış yaşandı.

Vakıf 1 Milyon Dolarlık Yatırım Planını Açıkladı! Altcoin Fiyatı Arttı

Web3 Vakfı, 29 Kasım 2023 tarihli bir X gönderisinde, zincir üstü kredi için kurumsal bir ekosistem olan Centrifuge aracılığıyla tokenize ABD hazine bonolarına 1 milyon dolar koyma planlarını açıkladı.

Yatırımla birlikte vakfın, varlıkları blockchain teknolojisiyle dijitalleştirmek için parachain aracılığıyla desteklenen ve yönetilen gerçek dünya varlık kullanım durumunun ilk kullanıcısı olacağı söyleniyor.

Web3 Vakfı Başkanı Fabian Gompf, bir blog yazısında, tokenize varlık endüstrisinin "büyük bir potansiyele sahip olduğunu ve endüstrinin ve Centrifuge protokolünün büyümesine yardımcı olma taahhütlerinde kararlı olduklarını" söyledi. Gompf, 1 milyon dolarlık yatırımın sadece bir başlangıç olduğunu belirtti ve vakfın "hızla bunun ötesine geçmeyi" beklediğini sözlerine ekledi.

CoinGecko'ya göre; haberin duyulmasının ardından Polkadot'un yerel kripto para birimi DOT, yüzde 6'lık bir artışla 5,4 dolara yükseldi ve piyasa değeri 7,1 milyar dolara ulaştı.

Vakıf 1 Milyon Dolarlık Yatırım Planını Açıkladı! Altcoin Fiyatı Arttı

Varlık Tokenizasyonu Yarışı 

Varlık tokenizasyonu yarışı, yeni başlıyor gibi görünüyor. İngiltere Finansal Davranış Otoritesi (FCA), ülkenin küresel dijitalleşme trendinden yararlanmaya çalıştığı sırada resmî olarak yatırım yöneticilerine blockchain'e dayalı tokenize fonlar geliştirme izni verdi.

Kasım 2023'ün başlarında İngiliz bankası HSBC de Ripple'ın sahip olduğu Metaco firması ile ortaklaşa olarak kurumsal müşterilere blockchain üzerinde barındırılan gerçek dünya varlıklarına yönelik talepleri karşılamak üzere son blockchain girişimini duyurdu.

Boston Consulting Group'a göre; "bugün dünya servetinin büyük bir kısmının likit olmayan varlıklarda kilitli olduğu" göz önüne alındığında, küresel olarak likit olmayan varlık tokenizasyonunun toplam büyüklüğünün 2030 yılına kadar 16 trilyon dolara ulaşması bekleniyor.

Vakıf 1 Milyon Dolarlık Yatırım Planını Açıkladı! Altcoin Fiyatı Arttı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik