Genel

Vakıfbank SRC Belgesi Ücreti 2021

ABONE OL:

Yolcu ve yük taşımacılığı yapıyorsanız ya da yapmak istiyorsanız eğer SRC belgesine sahip olmanız gerekiyor. bu belgeyi temin etmeden önce yerine getirmeniz gereken birtakım işlemler var. Güvenli taşımacılığın uygunluğunu ifade eden resmi belgeler bütünü olarak tanımlama yapmak mümkün. Sınava girmeden hemen önce ücret yatırmak durumundasınız ve bunu Vakıfbank aracılığı ile mümkün kılabiliyorsunuz.

Belge başına 29 lira gibi bir tutar karşımıza çıkıyor ve kaynakları araştırdığımızda 2021 güncel belge fiyatının bu olduğunu görebiliyoruz. Yine yatırımlarınızı yapmadan önce şubeden de detaylı bilgi alabilirsiniz.

SRC Belgesi Nedir?

Yük taşımacılığı ile birlikte yolcu taşımacılığı yapan kimselerin, karayollarında sorunsuz bir şekilde devam edebilmesi için bazı belgelere ihtiyacı olacaktır. Bu duruma uygunluk gösterdiğinizi resmi olarak da gözler önüne seren bir belgeden söz ediyoruz. Sizler de bu sektörde iseniz src belgesi sahibi olmak durumundasınız.

Taşımacılık standartlarına uygunluğu ifade eden belgelerinizi temin etmek için yerine getirmeniz gereken birtakım şartlar bulunuyor. Yine yazımızın devamında bu şartlara da detaylı bir şekilde yer veriyor olacağız.

SRC Belgesi Ne İşe Yarar?

SRC belgesi, ulaştırma bakanlığı tarafından verilmektedir. Bu belgeye sahip olmak için tabii ki bazı eğitimlerden ve süreçten geçiyorsunuz. SRC eğitimlerini sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamladığınız takdirde sizler de belgelerinizi alabilir ve yük taşımacılığı ile birlikte yolcu taşımacılığı için de uygunluk sağlamış olursunuz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Halk Bankası IBAN ve Hesap No Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

1-2-3 ve 4 olmak üzere farklı seviyelerde sunuluyor. Yurt içi taşımacılık için 36, yurt dışı taşımacılık için ise 41 saatlik eğitimlerden söz ediyoruz. Eğitimlerde başarılı olduğunuz takdirde sizler de yola çıkma hakkı kazanacaksınız.

SRC Belgesi Nasıl Alınır?

Ulaştırma Bakanlığı, SRC sınavlarını 3 aylık dönemlerde yapıyor. 1 sınavdan yalnızca 1 belge alabiliyorsunuz. 25 Şubat 2003 tarihinden önce eğer ki B sınıfı ehliyet sahibi olmuş iseniz sizler de SRC2 ve SRC4 belgelerini sınavsız olarak alabiliyorsunuz ve başvurularınızı da yapabilirsiniz.

25 Şubat 2003 tarihinden önce B sınıfı ehliyet sahibi olmuş iseniz eğer SRC belgesi sahibi olabilmek için 90 günlük sigortanızı yatırmış ya da bağ kur primlerinizin tamamının yatırılmış olması gerekiyor. Yurt içi ve yurt dışı yolcu taşıma hizmeti sunmak istiyorsanız eğer bu belgeleri mutlaka temin etmelisiniz.

SRC Belgesini Kimler Almak Zorunda?

Yük taşımacılığı yapıyorsanız eğer SRC belgesine sahip olmak zorundasınız. Yurt içi ya da yurt dışı fark etmiyor. Eğer bu sektörde yer alıyor ve taşımacılık yapıyorsanız belge zorunluluğu mevcut. Bunun yanı sıra şehirler arası seyahat firmalarının şoförleri de bu belgeye sahip olmak durumundadır. Yolcu taşımacılığını güvenli ve standartlara uygun bir şekilde yerine getirmek adına bu belgelere ihtiyacınız var. Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan sınavları takip edebilir ve sizler de eğitimlere katılabilirsiniz. Eğitimleri başarılı şekilde geçtiğiniz ve bitirdiğiniz takdirde belge alabilirsiniz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Protesto Olan Senet Sicile İşler mi?

Vakıfbank SRC Belgesi Fiyatları 2021

Belge başına 29 liralık ücret yatırarak sizler de başvurularınızı yapabilirsiniz. Az önce de dile getirdiğimiz gibi kaynakların neredeyse tamamında 29 liralık bir ücretten söz ediliyor. Daha sağlıklı ve detaylı bilgi edinmek adına dilerseniz Vakıfbank çağrı merkezi personelini arayabilir ya da size en yakın şubeyi de ziyaret edebilirsiniz.

Muafiyetli SRC Belgesi Nedir?

Muafiyetli src belgesi sahibi olmak için 25.02.2003 tarihinden önce ehliyet sahibi olmuş olmanız gerekiyor. SRC belgenizi kursa gitmeden temin edebiliyorsunuz. 25.02.2003 sonrası tarihli ehliyet sahipleri ise mesleki yeterlilik kurumlarından eğitim almak ve yine bu eğitimlerin sonunda yapılacak olan sınavları başarılı bir şekilde geçmek zorundadır.

Başvurularınızı e-devlet hesaplarınız üzerinden online olarak sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Aracılık ya da kursa ihtiyacınız olmayacaktır. Belgeler ise aşağıdaki gibidir:

  •  SRC1
  •  SRC2
  • SRC3
  • SRC4

Muafiyetli SRC Belgesi Nasıl Alınır?

Muafiyetli src belgesi, 25.02.2003 tarihinden önce ehliyet sahibi olmuş olan kimselere verilen belge türüdür. Yukarıda da söz ettiğimiz gibi kursa gitmenize gerek yoktur ve belgelerinizi muaf olarak doğrudan temin edebilirsiniz. Sonrasında ehliyet sahibi olanlar ise eğitim kurumlarından kurs aldıktan sonra sınavlarında başarılı olmak durumundadır.

Muafiyetli SRC Belgesini Kimler Alabilir?

25.02.2003 tarihi öncesi ehliyet sahibi iseniz eğer sizler de muafiyetli src belgesi alabilirsiniz. Bir üst başlıkta süreci nasıl yöneteceğinizi ve neler yapmanız gerektiğini detaylı bir şekilde aktardık.

Muafiyetli SRC Belgesi Ücreti Nereye Yatırılıyor?

Halkbank ve Vakıfbank atm’lerini kullanarak sizler de src belgesi ücretlerinizi yatırabilirsiniz. Dilerseniz en yakın banka şubesini ziyaret ederek personel yardımı ile de yatırımlarınızı sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz. Başvuru öncesi ödemelerinizi yapmanız gerekiyor aksi takdirde başvurularınız herhangi bir şekilde kabul edilmeyecektir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  T.C. Kimlik No ile SGK Prim Sorgula

SRC Sınavı Kazandıktan Sonra Yapılacaklar Nelerdir?

  • Başarılı olmanız için 70 puan ve üzeri bir puan almanız gerekiyor.
  • Sonuçlar açıklandıktan sonra Halkbank ya da Vakıfbank şubelerine 31 lira yatırmanız gerekiyor.
  • Bu işlemleri eksiksiz bir şekilde yerine getirdiğiniz takdirde e-devlet üzerinden belgenizi yazdırabilir ve çıktısını alabilirsiniz.

Vakıfbank SRC Belge Ödemesi Nasıl Yapılır?

Vakıfbank atmlerinin büyük bir kısmında ne yazık ki harç yatırma menüsü bulunmuyor. Şehrinizdeki atm’leri kullanarak şansınızı deneyebilirsiniz ancak zaman kaybı yaşamamak adına doğrudan şubeye gitmeniz ve personel aracılığı ile ödemelerinizi yapmanız çok daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyoruz.

Vakıfbank SRC Kart Ücreti Ne Kadar?

SRC 4 belgesi için 36 saat süren eğitimlere tabi tutuluyorsunuz. Toplam ücret ise 936 lira olarak karşımıza çıkıyor. Bu ücretleri sınava girmeden önce yatırmak durumundasınız. Bu belgelerin dışında ise sınavı geçen adayların kart basım ücreti ödemesi gerekiyor. En güncel kaynak ise bu kart bedelinin 24 lira olduğunu yazıyor.

Src belgesi sahibi olduktan sonra sizler de kara yollarında çok daha sorunsuz bir şekilde hareket edebileceksiniz. Yolcu taşıma ve aynı zamanda yük taşıma için gerekli olan bir belgeden bahsediyoruz ve bu belgeye sahip değilseniz eğer yola çıkmanız yasaktır.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu