Kripto Para Haberleri

Van’da 700.000 Liralık Kripto Üretim Cihazı Ele Geçirildi

Kripto para madenciliği için kullanılan kart ve bilgisayarların seri üretimde kullanılması ülkemizde yasak. Tespit edildiği anda emniyet güçleri bu cihazlara el koyuyor ve Van’da yakın zamanda buna benzer bir olay yaşandı. Toplam değeri 700.000 lira olarak açıklanan cihazlar, kısa süre içerisinde tespit edilerek sahipleri ile birlikte emniyete teslim edildi.

İpekyolu Selimbey Mahallesinde tespit edilen cihazların takibi de uzunca bir süredir yapılıyordu ve başarılı bir operasyon neticesinde ele geçirilmesi de uzun sürmedi.

Cihazların gümrükten kaçak bir şekilde geçirildiği ise olay sonrasında tespit edildi. Hali hazırda bu şekilde kazanç elde etmeye çalışan çok sayıda çete var ve emniyet güçleri de bu çetelerin takibini yapmaya devam ediyorlar. Kripto paralar hepimiz için bir çıkış bileti diyebiliriz. Bazılarımız madencilik faaliyetleri bazılarımız ise al sat yaparak yatırımlarımızı güçlendirmeye devam ediyoruz. Peki ama yasal çerçeve ne durumda? Gelin hep birlikte bu soruya da detaylı bir şekilde yanıt verelim.

Kripto Para İşlemleri Hala Yasal değil

kripto para yasak

Acı ama gerçek! Kripto paralar ile yapacağınız herhangi bir işlem ne yazık ki denetim altında değil ve zaten vergi de ödemiyorsunuz. Hali hazırda birçok hükümet bu konuda adımlar atmaya devam ediyor ve yapacakları çalışmalar sayesinde yasallığı bir adım öne taşımaya çalışıyorlar. Vergi konusu her zaman ifade ettiğimiz gibi en önemli konulardan biri ve her iki tarafı da yakından ilgilendirdiğini düşünüyoruz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto Para Borsalarının Ziyaretçisi %14 Azalıyor

Çalışmalar devam ederken resmi olarak atılan bir adım ne yazık ki yok. Açıklamalar elbette mevcut ancak yeterli değil. Yakın gelecekte daha kapsamlı bir çalışmaya imza atılacağı aşikar fakat şimdilik düzenlemeler ile ilgili fikir alış verişlerine tanıklık ediyoruz.

Bazı ülkeler ise yaptırımları daha can sıkıcı bir şekilde gündeme taşıyor ve yatırımcıları düşünmeden hareket ediyorlar. Aslında her iki tarafı da önemseyen ve kapsayan çalışmalar ile birlikte kripto para piyasalarını daha canlı hale getirmek mümkün. Bunu başarabildiğimiz takdirde daha doğru ve sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

İlgili İçerik: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu