Bitcoin Haberleri

Varlık Yöneticisi Guggenheim, Bitcoin’in ‘Gerçek Dip’ Fiyat Tahminini Düşürdü

Guggenheim CIO'su Scott Minerd, bitcoin fiyatının nerede olacağı konusunda başka bir tahminde bulundu, önceki "gerçek dip" fiyat tahmininden daha düşük bir tahmin.

  • Guggenheim Partners’ın baş yatırım yetkilisi (CIO) Scott Minerd, geçen hafta Bitcoin için başka bir düşüş tahminiyle geri döndü. Minerd aynı zamanda Guggenheim Partners’ın küresel varlık yönetimi bölümü olan Guggenheim Investments’ın da başkanıdır ve yönetim altındaki toplam varlıkları yaklaşık 270 milyar dolardır.
  • Minerd, geçen ay, teknik özelliklerine dayanarak Bitcoin’in “gerçek dibinin” 15 bin dolar olacağını tahmin etmişti . O sırada 10 bin dolarlık fiyat seviyesini indirdi ve bu seviyeyi “biraz aşırı” olarak nitelendirdi.

 İlginizi Çekebilir: Bitcoin Neye Göre Düşer?

  • Ancak Cuma günü CNBC ile yaptığı röportajda Minerd, 10 bin dolar seviyesinin artık mümkün olduğunu belirtti. “Kripto tarihine baktığımızda ve nerede olduğumuza baktığımızda” dedi:

Bunun muhtemelen bir kaza olduğuna gerçekten inanıyorum. Ve bilirsiniz, bir çökme %70-80 oranında düşüş yaşayacağımız anlamına gelir ki bu da 10.000 ile 15.000$ arasında diyelim.

  • Guggenheim CIO’su şöyle devam etti: “Böyle bir deyişle, Bitcoin satın almak için acele etmem ve şu anda ona sahip olmak için herhangi bir neden göremiyorum. Bir spekülatör olacaksanız, daha da düşeceğini tahmin edin.”
  • Minerd, kısa vadede Bitcoin için sürekli olarak çökmeleri ve daha fazla satışları tahmin ederken, uzun vadeli BTC fiyat tahminini 400.000 – 600.000 $ arasında tuttu .
  • Bu arada Guggenheim, BTC’ye daha fazla maruz kalmaya çalışıyor . Haziran ayında firma , kripto para birimine maruz kalmaya izin veren bir fon kaydetti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı dosyaya göre Minerd, portföyün günlük yönetiminden sorumlu olacak.

  İlginizi Çekebilir: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Scott Minerd’in bitcoin tahmini hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu