Anasayfa Bitcoin Varlık Yöneticisi, Spot Bitcoin ETF'ini SEC'e Yeniden Sundu!

Varlık Yöneticisi, Spot Bitcoin ETF'ini SEC'e Yeniden Sundu!

Bitcoin

Varlık yöneticisi WisdomTree'nin spot Bitcoin ETF'ini SEC'e yeniden sunduğu bildirildi.

Varlık Yöneticisi, Spot Bitcoin ETF'ini SEC'e Yeniden Sundu!

Varlık yöneticisi WisdomTree, daha önce reddedilmesine rağmen spot Bitcoin ETF'ini yeniden sunmaya çalışıyor. Bloomberg ETF analisti James Seyffart'a göre; şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) bir değişiklik başvurusunda bulundu.

Bu, WisdomTree'nin hala bir ETF başlatmayı planladığı ve SEC'in kurumsal finansman departmanı ile görüşmelerde bulunduğu anlamına geliyor.

S-1 olarak adlandırılan revize edilmiş başvuru, kripto ETF'lerine olan ilginin arttığı bir dönemde geldi. ABD'li kripto firması NYDIG, spot Bitcoin ETF'ine olan talebin yaklaşık 30 milyar dolar olduğunu tahmin ediyor.

Seyffart, tüm ihraççıların düzenleyiciye başvurması beklendiği için başvuruda kritik bir şey olmadığını belirtti. Söz konusu isim, "Süreçte sadece bir adım. Kritik bir şey yok." diye ekledi.

Ana akım yatırım devleri BlackRock ve Fidelity ile Grayscale gibi kripto odaklı şirketlerin her biri, SEC'e spot Bitcoin ETF için başvuruda bulundu. Fakat SEC henüz bir spot Bitcoin ETF başvurusunu onaylamadı.

Varlık Yöneticisi, Spot Bitcoin ETF'ini SEC'e Yeniden Sundu!

İlk Onay 2024 Yılının Başlarında Olabilir

Uzmanlara ve kripto piyasası spekülatörlerine göre, ilk onay 2024 yılının başlarında gelebilir. Morningstar Kuzey Amerika Pasif Stratejiler Araştırma Direktörü Bryan Armour, ETF yatırımcıları için bunun "piyasadaki en iyi ürün" olacağını belirtiyor.

WisdomTree, daha önce de Bitcoin ETF başvuruları nedeniyle SEC tarafından reddedilmişti. SEC, WisdomTree'nin 2021 ve 2022 yıllarındaki başvurularını, "yatırımcı korumalarından yoksun oldukları" gerekçesiyle reddetmişti.

WisdomTree'den Jeremy Schwartz, başvurularda yapılan değişikliklerin düzenleyicileri tatmin edeceğine inanıyor. Temmuz ayında Schwartz, firmanın Avrupa'da başarılı bir şekilde ürün piyasaya sürebildiğini belirtmişti.

O dönemde Schwartz, "Avrupalı düzenleyiciler, daha dostane davrandılar ve mekanizmalar, gözetimciler ve piyasaların nasıl işlediği konusunda rahat olabildiler." demişti.

Kaynak: Cryptonews

Varlık Yöneticisi, Spot Bitcoin ETF'ini SEC'e Yeniden Sundu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar