Anasayfa Altcoin Varlık Yönetimi Devi, Spot Ethereum ETF Başvurusu Yaptı!

Varlık Yönetimi Devi, Spot Ethereum ETF Başvurusu Yaptı!

Altcoin

Varlık yöneticisi Blackrock'ın, spot Ethereum ETF başvurusunda bulunduğu doğrulandı.

Varlık Yönetimi Devi, Spot Ethereum ETF Başvurusu Yaptı!

Dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri olan BlackRock, spot Ethereum ETF'ini Nasdaq'a resmen sundu. Şirketin planı, BlackRock'ın ürünü listelemeye çalışacağı ABD borsası tarafından yapılan bir dosyalamada ortaya çıktı.

Perşembe öğleden sonra erken saatlerde BlackRock, iShares Ethereum Trust'ı Delaware'de tescil ettirdi. BlackRock'ın tıpkı bekleyen spot Bitcoin ETF'i gibi spot Ethereum ETF'inin de SEC tarafından düzenleyici onaya ihtiyacı olacak. 

Spot ETF'ler, ortalama yatırımcılar için kriptoya erişimi önemli ölçüde genişletiyor. Bu; BlackRock, Grayscale ve diğerleri gibi varlık yöneticileri arasında aylardır büyüyen bir misyondur. Fakat SEC, buna karşı hararetle mücadele ediyor.

Bloomberg analisti Eric Balchunas, iShares Ethereum Trust'ını "spot Ethereum ETF için dosyalama yolunda ilk adım" olarak adlandırıyor. Şimdi bir sonraki adım BlackRock tarafından atıldı.

BlackRock, ABD'ye İlk Spot Kripto ETF'lerini Getirmek İsteyenlerden Biri

Varlık Yönetimi Devi, Spot Ethereum ETF Başvurusu Yaptı!

Fox News'e göre; BlackRock, spot Bitcoin ETF başvurusunun Ocak 2024'e kadar SEC tarafından onaylanacağından da emin. Spot Ethereum ETF için inceleme takviminin nasıl görüneceğinden ise emin değil. BlackRock, ABD'ye ilk spot kripto ETF'lerini getirmek isteyen birçok finans kuruluşundan biri olmuştur.

Bitcoin ve Ethereum, ticaret hacmi ve değeri açısından piyasadaki en iyi kripto para birimlerinden ikisi. Bitcoin'e benzer şekilde Ethereum da BlackRock'ın başvuru haberinin ardından önümüzdeki 24 saat içinde değerinde büyük bir sıçrama görebilir.

Varlık Yönetimi Devi, Spot Ethereum ETF Başvurusu Yaptı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar