Anasayfa Sektörel Varlık Yönetimi Devi, Spot Ethereum ETF için Resmen Başvurdu!

Varlık Yönetimi Devi, Spot Ethereum ETF için Resmen Başvurdu!

Sektörel

BlackRock, bugün spot Ethereum ETF için resmen başvuruda bulundu. Bunun üzerine BTC ve ETH fiyatlarında artış yaşandı.

Varlık Yönetimi Devi, Spot Ethereum ETF için Resmen Başvurdu!

9 trilyon dolarlık varlık yöneticisi BlackRock, Perşembe günü Spot Ethereum ETF'i için resmî olarak bir S-1 başvurusunda bulundu. Onaylanması halinde BlackRock, kurumsal müşterilere Spot Ethereum ETF hizmetleri sunacak ve kripto para piyasasının kapılarını açacak. Ethereum ETF'i büyük olasılıkla ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanacağı için dijital varlıklar piyasasına yeni yatırımlar girebilir.

Spot Ethereum ETF'inin yanı sıra spot Bitcoin ETF de BlackRock için hazırlık aşamasındadır. Bu gelişme, Ethereum'a ve Bitcoin'e yükseliş ivmesi kazandırarak kripto para piyasasına fon girişi sağlayabilir.

Varlık Yönetimi Devi, Spot Ethereum ETF için Resmen Başvurdu!

Bitcoin ve Ethereum Fiyatları Nasıl Tepki Verdi?

BlackRock'ın Spot Ethereum ETF için başvuruda bulunmasından dakikalar sonra önde gelen kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum yeşile döndü. Bitcoin fiyatı şu anda 38.000 dolar sınırını aşmak isterken Ethereum fiyatı 2.100 doların üzerine çıkmayı hedefliyor. Her iki kripto para birimi de başvurunun yapılmasının ardından yaklaşık yüzde 4 artış gösterdi. Yeni yatırımlar, bu hafta sonu kripto para piyasasına girebilir ve makul fiyat artışlarına yol açabilir.

Kurumsal yatırımcılar Ethereum'un yeni gümüş, Bitcoin'in ise yeni altın olduğuna inanıyor. Spot Bitcoin ETF ve Spot Ethereum ETF kombinasyonu, 2024-2025 yıllarında bir yükseliş trendi başlatabilir. SEC en son 2004 yılında BlackRock için Spot Altın ETF'ini onayladığında değerli metalin fiyatları yaklaşık yüzde 350 artmıştı.

BlackRock'ın Spot Ethereum ETF için başvurması, kripto para piyasası için iyi bir haber. SEC'in onayının ardından Bitcoin ve Ethereum fiyatlarında artış yaşanabilir ancak BTC ve ETH'nin performansının yakından izlenmesi gerekiyor.

Varlık Yönetimi Devi, Spot Ethereum ETF için Resmen Başvurdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar