Anasayfa Altcoin Vasil Hard Fork, Bu Borsalar Tarafından Destekleniyor

Vasil Hard Fork, Bu Borsalar Tarafından Destekleniyor

Altcoin

Cardano Vasil hard fork için geri sayım başladı. Peki, hangi kripto para borsaları söz konusu yükseltmeyi destekliyor?

Vasil Hard Fork, Bu Borsalar Tarafından Destekleniyor

Cardano'nun (ADA) merakla beklenen Vasil yükseltmesi sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Proje, yükseltmenin gerçekleşmesi için gerekli tüm kutuları işaretledi. Vasil yükseltmesinin yanı sıra 27 Eylül'de gerçekleşmesi planlanan Plutus V2 Maliyet Modeli ağ yükseltmesi de var. Binance gibi büyük kripto para borsaları yükseltme için desteklerini bildirdi. 

Binance

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, yükseltmeyi desteklediğini bir tweet ve resmi bir blog aracılığıyla duyurdu. Borsa, 2022-09-22 20:45 (UTC) ve 2022-09-27 20:45 (UTC) tarihlerinde ADA para yatırma ve çekme işlemlerini askıya alacağını ve yükseltilmiş ağ kararlı hale geldiğinde devam edeceğini belirtti.

Crypto.com

Crypto.com da yükseltme desteğini genişletti. Borsa ayrıca, yükseltme tamamlanana kadar 22 Eylül 2022, 18:00 UTC ve 27 Eylül 2022, 18:00 UTC'de para yatırma ve çekmeyi askıya alacaktır.

Gate.io

Gate.io, Cardano'nun Vasil yükseltmesini bir süredir destekliyor. Borsa, Temmuz ayında yükseltmeyi kutlayan bir ADA çekilişi yayınladı.

Yukarıda bahsedilen borsaların dışında Kraken , HitBTC , Kucoin vb. gibi diğerleri de yükseltme için desteklerini genişletti. Diğerleri gibi, para yatırma ve çekme, yükseltme başladığında kapalı kalacak ve ağ tekrar kararlı hale geldiğinde yeniden başlayacak.

Vasil Hard Fork, Bu Borsalar Tarafından Destekleniyor

Coinbase

Büyük borsalar arasında sadece Coinbase'in desteği bekleniyordu. Coinbase, bu sabah bir tweet ile desteğini doğruladı.

Çok heyecanlı ve beklenen yükseltme, Eylül 2021'deki Alonzo hard fork bu yana Cardano'nun en büyük yükseltmesi olacak. Vasil yükseltmesi, akıllı sözleşme geliştirmeleri, daha düşük maliyetler ve daha yüksek verim sağlayacak. IOHK'ya göre en önemli değişikliklerden biri hızlı blok oluşturma olacak. Yükseltme, başlangıçta Haziran lansmanı için planlandı ancak hatalar nedeniyle iki kez ertelendi.

Vasil yükseltmesi, ADA elçisi Vasil Stoyanov Dabov'un adını taşıyor. Dabov, Aralık 2021'de pulmoner emboli nedeniyle vefat etti.

Yazının hazırlandığı sırada, Cardano (ADA) son 24 saatte %1.4 artışla 0.454803 $ seviyesinde işlem görüyordu.

Vasil Hard Fork, Bu Borsalar Tarafından Destekleniyor içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Haber Hakkında Bir İfade Bırak
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Yorumlar(0)