Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Venezuela’da geçtiğimiz hafta Bitcoin rekoru kırıldı

Venezuela’da geçtiğimiz hafta Bitcoin alımında yeni rekor kırıldığı açıklandı. LocalBitcoins isimli Bitcoin alım ve satım açık ticaret platformu tarafından Venezuela’da 7 milyon dolara yakın Bitcoin satışı yapıldığı ve ülkede geçtiğimiz hafta Bitcoin’e olan ilginin çok yüksek olduğu ifade edildi. Bitcoin satın alımının çeşitli nedenlerinin bulunduğu belirtilen ülkede, kripto paraların geçtiğimiz hafta rekor düzeyde ilgi gördüğü açıklandı. Yapılan açıklamada, Venezuela’da kripto para kullanımının arttığı, Bitcoin’e olan ilginin artış eğilimi gösterdiği paylaşıldı.

Uzunca bir süredir ülkede kripto paralara olan ilgi fazlaydı ancak ülkenin kendisine ait olan Petro isimli kripto paraya olan ilgi ise düşük kalıyordu. Yetkililer, Petro’nun daha çok ilgi görmesi için Nicolas Maduro’nun çalışmalarını destekliyor, bu çalışmalara vatandaşlar tarafından ilgi gösterilmesi için Petro kullanımını bazı alanlarda zorunlu yapmaya karar vermişlerdi.

Kripto para ile ödeme zorunlu olmuştu

Venezuela’da kripto paralar ile ödeme yapmak bir süre önce bazı devlet ödemelerinde zorunlu olarak karar verilmişti. Yapılan düzenlemede, kripto paraların ehliyet, pasaport ve kimlik çıkarmak veya bunları yenilemek için yapılacak tüm ödemelerin zorunlu olarak kripto para Petro ile yapılması şart koşularak vatandaşların mecburi olarak Petro alması istenmişti.

7 milyon dolar kadar Bitcoin alınan Venezuela’da ekonomik olarak hiperenflasyon problemi yaşanıyor ve bu problemden dolayı ülkede gıda ürünlerine ulaşmak çok zor. Sağlık hizmeti ise neredeyse verilemeyecek kadar kötü düzeyde.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu