Venezuela’da kripto paralara bakış ve ilgi artışı var

1 Dakikada Okunabilir


Venezuela’da kripto paralara olan ilgi giderek mevcut ekonomik şartlar nedeniyle sürekli olarak yükseliş-artış göstermeyi sürdürüyor. Yatırımcıların bir süredir ülkenin ekonomik şartlarının arkasında yatan sebeplerden ötürü ülkede paralarının sürekli olarak değer kaybının artışa geçmesi nedeniyle en çok kripto para yatırımı yapıyorlar.

Venezuela’nın ekonomisi artık yok. Ülkede ekonomi namına bir şey yok. Ülkede ne hükümetin kasası dolu, ne de insanların kasasında para yok. Bankaların kapıları sürekli olarak kapalı ve açık olan bankalarda yaptırımlar nedeniyle ellerinde para kalmaması ve paraların yurtdışına aktarılması gibi nedenler ve gerçekten uygulanan ABD yaptırımları nedeniyle işlem yapamıyorlar.

Bitcoin ise ülkede artık çok fazla kullanılabilir ve kabul gören bir kripto para birimi durumunda. Ülkedeki kripto para yatırımcısı Venezuelalı erkek ve kadın sayısında gençlerin Bitcoin hakkında edindikleri bilgiler sayesinde sürekli bir artış eğilimi oldu.

Hiperenflasyon nedeniyle gıda bulamayan ülke vatandaşlarının birçoğu, ülkedeki kripto para birimi kabul eden yerlerden hala alışveriş yapabiliyor olsa da yakın zamana kadar bulunan yiyecekler artık bulunamıyor.

Peki Bitcoin ülkede kolaylık sağlıyor mu? Maalesef. Ülkede para olmadığı için herhangi bir şekilde kripto para birimlerinin etkisi de büyük oranda etkili olamıyor ve aktif olarak kripto para birimlerinin ülkedeki ödeme ve yatırım aracı için kullanımı son derece sınırlı olarak bilinmekte. Ülke, kendi kripto para birimine de sahip bir ülke.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
40
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
40
Şaşkın
Lol Lol
161
Lol
Harika Harika
40
Harika
Korkunç Korkunç
403
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!