Altcoin Haberleri

Venezuela’da yeni başkan Guaido, Petro’yu kaldırabilir

Venezuela’da yaşanan olaylara yakından göz atalım. Ülke bir süredir yaşanan ekonomik kriz dolayısı ile yıllardır acı çekiyor. Gayrimeşru yönetim olarak tanınan Nicolas Maduro yönetimi uzun yıllardır ülkede ekonomik krizin derinleşmesine karşı adım atmayarak, sadece kendi çevresinde olanları zengin etmeyi sürdürüyor. Ülkede, ekonomik olarak yaşanan olaylar dolayısı ile Washington D.C bir süredir Venezuela’daki yönetimin gayrimeşru olduğunu, demokratik olmadığını ve derhal görevi bırakarak demokratik adımlar atılması uyarısında bulunuyordu.

Başkan Donald Trump’ın Venezuela tarafından üretilen Dash kopyası olan Petro isimli kripto para birimini yasaklaması ise Venezuela yönetiminin tepkisini çekmiş ve ABD ile zaten olmayan ilişkiler Petro’nun yasaklanması ile birlikte Venezuela için daha da kötü hale gelmişti.

Petro yeni başkan tarafından kaldırılabilir

Nicolas Maduro’nun önerisi ile satışa sunulan Petro, bugün dünyanın hiçbir ülkesinde özel olarak kullanılmıyor. Venezuela’da ise sadece yasal zorunluluktan dolayı bazı devlet ve resmi dairelerde mecbur olarak kullanılmak zorunda kalıyor. Halkın büyük bir bölümü Petro’nun Nicolas Maduro ve çevresindekiler için farklı amaçlarla çıkardıkları ve asıl amacının Venezuela’yı kurtarmak olmadığını düşünürken, henüz bugüne kadar Maduro yönetiminden yapılan açıklamalarda böyle bir olaya değinilmedi bile.

Yeni Başkan Guaido’nun ise göreve başlar başlamaz Petro’yu kaldırabilecek olduğu Venezuela yerel kripto para basınında yankılanırken, ülke basınında Petro’nun kaldırılması ve güven vermeyen bu sahte para biriminin yerine fiziksel para birimine ağırlık verilmesi öneriliyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu