Kripto Para Haberleri

Vergileri Kripto Paralar ile Ödemek mi? Neden Olmasın?

Gelişen dünya ve gelişen teknoloji ile birlikte duyduğumuz haberlere şaşıramaz hale geldik. Vergilerin kripto paralar ile ödenmesi de bize gayet mümkün ve makul geliyor. Belki yıllar önce bunu dile getirsek yine böyle bir olayın mümkün olmayacağını hatta imkansız olduğunu söyleyebilir ve itiraz ederdiniz. Fakat yeni dönemde bunun mümkün olduğunu görebiliyoruz.

Tennessee eyalet belediye başkanı Scott Conger, Jackson eyaleti sakinlerinin vergilerini kripto paralar ile ödeyebileceğini duyurdu. Bu duyuru elbette bir nabız yoklaması ve halkın tepkisini ölçmek adına atılan bir adım olarak karşımıza çıktı. Haber gündeme düştükten kısa bir süre sonra sosyal medyada çok fazla tepki gördü ancak ilginçtir ki bu habere olumlu tepki verenlerin sayısı çok daha fazla. Hal böyle olunca kalabalık grupların onayı ile sosyal medyada insanlar hem fikir hale geldi ve bunun güzel bir gelişme olabileceğini dile getirdiler.

Kripto paralar ile vergi ödemesi yapıldığı takdirde kripto para ve dünya gündemi adına bir ilk yaşanacak ve gerçekten merakla beklediğimiz gelişmelerden bir tanesi olabilir.

Scott Conger: Bunu Deneyebiliriz

Scott Conger

Belediye Başkanı Scott Conger, dijital dünyaya ve yeni dönem gelişmelerine ayak uydurmanın önemini vurgularken bu olayı faaliyete geçirebileceklerini ifade etti. Az önce de dile getirdiğimiz gibi nabzı ölçmek ve insanların tepkilerini görmek adına ortaya atılan bir haber ancak olumlu dönüşler alınması ile birlikte bunun gerçeğe dönüşeceğini ümit ediyoruz. Dünya üzerinde kripto paralar ile ödeme alan ya da çalışanlarının maaşlarını ödeyen kurumların sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Hükümetlerin desteği ile birlikte resmi para birimi olarak kabul gören dijital varlıklar da mevcut.

Bu tür gelişmeler gerçekten keyif verici ve vergilerin kripto paralar ile alınması da önemli bir husus. Başarılı oldukları takdirde inanıyoruz ki birçok farklı noktada bu uygulamaya yer verilecektir ve örnek teşkil edeceğini düşünüyoruz.  Yakın gelecekte bu tür haberlere çok daha sık yer verebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün