Anasayfa Bitcoin Veriler Yayınlandı: Grayscale'in Bitcoin Yatırım Ürünü Düşüşte!

Veriler Yayınlandı: Grayscale'in Bitcoin Yatırım Ürünü Düşüşte!

Bitcoin

Grayscale BTC Trust (GBTC), iki yılın en düşük seviyelerini kaydetti. İşte konu ile ilgili dikkat çeken veriler...

Veriler Yayınlandı: Grayscale'in Bitcoin Yatırım Ürünü Düşüşte!

Grayscale'in Bitcoin yatırım ürünü Grayscale BTC Trust (GBTC), iki yılın en düşük seviyelerine geriledi. YCharts'taki verilere göre; GBTC'nin BTC net varlık değerine (NAV) iskontosu, 13 Ekim itibarıyla yüzde 15,87'ye düştü.

GBTC'nin iskontosu; en son Aralık 2021'de, BTC'nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 dolara ulaşmasından sadece bir ay sonra bu seviyedeydi.

GBTC'nin BTC'ye olan iskontosu, özellikle BlackRock ve diğer finans kuruluşlarının spot BTC ETF (Borsa Yatırım Fonu) başvurusunda bulunmasının ardından daralmaya başladı. İskonto, 15 Haziran'da yüzde 44 iken 5 Temmuz'da yüzde 26,7'ye düştü.

BlackRock, yönetimi altındaki yaklaşık 10 trilyon dolarlık varlık ile dünyanın en büyük varlık yöneticisidir. Firma spot Bitcoin ETF'i için başvurduğunda, piyasalar kendinden geçti ve BTC Haziran 2022'den bu yana ilk kez 30.000 doların üzerine çıktı.

Uzmanlar, spot BTC ETF için onay yaklaştıkça GBTC iskontosunun eninde sonunda ortadan kalkacağını iddia ediyorlar.

Veriler Yayınlandı: Grayscale'in Bitcoin Yatırım Ürünü Düşüşte!

SEC, Bir Spot Bitcoin ETF'ini Onaylayacak mı?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), spot BTC ETF'ine ilişkin kararını iki kez erteledi. Pek çok kişi, mali gözlemcinin ürünle ilgili kararını 2024'ün başlarında açıklamasını bekliyor.

Eski BlackRock direktörü Steven Schoenfield, SEC'in önümüzdeki üç ila altı ay içinde bir spot BTC ETF'ini onaylayacağına inanıyor.

Bloomberg analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart, Ocak 2024'e kadar spot BTC ETF onayı için yüzde 90 şans öngörüyor. Balchunas ve Seyffart'a göre; SEC, Ark ve 21Shares arasında devam eden bir tartışma var.

Bir spot BTC ETF'inin onaylanması, kripto para piyasası için yeni bir boğa koşusunu tetikleyebilir ve BTC fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir.

Veriler Yayınlandı: Grayscale'in Bitcoin Yatırım Ürünü Düşüşte! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar