Kripto Para Haberleri

New York Mahkemesi: Veritaseum yasadışı ICO nedeniyle 8.4 milyon dolar ceza ödeyecek!

Veritaseum LLC ve New York’a kayıtlı Veritaseum Inc.’in CEO’su Reggie Middleton bir süre önce yasadışı ICO nedeniyle mahkemeden bir mektup aldı. ABD yargısı hemen anında harekete geçti ve ülkede yasadışı ICO nedeniyle bir mahkemenin görülecek olduğunu ve bu mahkemede ICO konusunda şirketin yöneticisine ve bu olayda parmağı olanlara yönelik sorgu yapılacak olduğunu açıkladı. ABD’li yargı makamı tarafından Veritaseum LLC ve New York’a kayıtlı Veritaseum Inc.’in CEO’su Reggie Middleton aldığı mektup sonrasında mahkemeye katıldı ve bugün New York mahkemesi tarafından dava ile ilgili resmi karar verildi.

Mahkeme yargıcı çeşitli yasal kararların ve yasaların ihlal edildiğini belirterek ülkedeki ICO konusunda alınan kararlara uyulmaması ve yasal olmayan bir ICO geliştirilmesi sebebi ile şirket yöneticisi Reggie Middleton’a 8.4 milyon dolar ceza kesti.

Reggie Middleton 8.4 milyon dolar cezayı ödemek zorunda ve bu cezanın ödenmemesi durumunda ABD yargısı tarafından hakkında daha farklı kararlar ve tutuklama kararı verilebilir. Yasadışı ICO geliştirenlerin bu davanın emsal teşkil edecek olması sebebiyle bundan sonra ABD’de özellikle bu konularda adım atamayacak oldukları ve atsalar bile daha çok risk altında olduklarını bilecekleri açıklandı.

ICO’lar konusu ülkede büyük bir sorun değil ancak bu tür davalar ülke için çok fazla önemli.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Malezya ICO'ları Yasakladı IEO Düzenlemeleri Yayınladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu