Anasayfa Rehber VeThor Token (VTHO) Nedir? Nasıl Alınır?

VeThor Token (VTHO) Nedir? Nasıl Alınır?

Rehber

VeThor Token (VTHO), halka açık bir blok zinciri olan VeChain ağının kripto parasıdır. VTHO ile ilgili detaylı bilgiler burada!

VeThor Token (VTHO) Nedir? Nasıl Alınır?

VeThor (VTHO) VeChainThor eko sisteminde bulunan ikincil bir kripto para birimidir ve blok zincir ağında ticari işlem ücretlerini ödemek için kullanılır. VeThor Token Nedir? ve VTHO Nedir? konularına derinlemesine bakalım:

VeThor Token Nedir? VTHO Nedir?

VeThor Token nedir? Bu varlık, VeChainThor kamu blockchain ağındaki iki ana kripto para biriminden bir tanesidir. VeChain blok zincir ağı 2015 yılında çıkmıştır ve 2018 yılında büyük bir yeniden markalaşma sürecinden geçmiştir. VeChain token (VET) platformun yerel varlığı olsa da VeThor token (VTHO) blok zincirinin genel verimliliği açısından büyük bir role sahiptir.

VeThor token (VTHO) VeChainThor blok zinciri kullanılırken ticari işlem ücretlerini azaltan VIP 180 standardı ile çalışan bir kripto para birimidir. VeThor token (VTHO) ana amacı blockchain üzerinde süreçleri ve ticari işlemleri kolaylaştırmaktır. Ayrıca özellikle ağın akıllı sözleşme katmanını temsil etmektedir.

VTHO Nedir? Nasıl Çalışır?

VeThor token nedir? VTHO nedir? VTHO token ağı güvenliği, ticari işlem hızlarını ve birden fazla tarafın işlem yapılmasına olanak sağlayan bir ortak fikir mekanizması olan Proof of Authority (PoA) kullanır. VeThor ağının temeli büyük oranda Ethereum Sanal Makinası (EVM) esinlenerek yapılmıştır ve Ethereum (ETH) coin ağındaki bazı ana konseptlere sahiptir. Ancak VeChainThor (VeThor), Ethereum (ETH) merkezli değildir ve kendine ait bir blok zinciri yapısına sahiptir. Ağdaki yönetişim modeli Bitcoin (BTC) ağındaki gibi anonim blok üreticileri (madenciler) yerine sabit bir sayıda doğrulayıcı olduğunu varsayar. Çok taraflı ödemeler ve birden fazla ticari işlemi aynı anda yapabilme yetenekleri kullanıcıların grup ödemeleri yapabilmelerine, tek bir işlemdeki farklı sözleşme fonksiyonlarına ekleme yapabilmelerine ve VTHO blockchain ağını kullanırken verimliliği en üst seviyeye çıkarmalarına olanak sağlar. VeChainThor ağı her 10 saniye de bir blok oluşturur, bunun karşısında ilk kripto para birimi Bitcoin (BTC) ağı her on dakikada bir blok oluşturur.

VTHO Nedir? Nasıl Çalışır?

VTHO coin ağı merkezi olmayan uygulama (dApps) geliştiricilerine tahmin edilebilir bir ekonomik model sunmak amacı ile verimli yönetişimin elde edilmesi için çift token sistemi uyguladı. Bu sistem aynı zamanda blok zincir kullanım ücretlerini piyasa spekülasyonu yapmaktan ayırır. Ağın iki yerel kripto para birimleri VeChain Token (VET) ve VeThor Token (VTHO)’dur. VeChain (VET) daha çok yatırım yapmak odaklı bir kripto para birimidir. VTHO coin ise daha çok ağın yönetişim süreçlerinde kullanılmaktadır.

VTHO coin ağı geliştiricileri performans ve güvenliğe odaklanan SURFACE (PoA 2.0) adlı yeni bir ortak fikir algoritması geliştirmiştir. Bu yeni sistem iki ana ortak fikir çeşidi olan Nakamoto ortak fikri ve Bizans Hata Toleransı (BFT) ortak fikrini birleştirir. SURFACE blockchain verimlilik kapasitesini en yüksek seviyeye çıkartır ve en yüksek güvenliğe sahip olunduğundan emin olur. Kullanıcıların gerçekten ne istediğine bağlı olarak ticari işlemlerinin güvenliğini seçmesine olanak tanır.

İlginç bir açıklamada VTHO coin geliştiricileri kripto para birimlerinin potansiyeline inandıklarını ve kripto paraların birçok kripto inananının merkeziyetsiz finans (DeFi) hayaline gerçekleştirebilecek olsalar da DeFi piyasasının geleneksel finansal piyasaya göre çok küçük bir piyasa olduğunu söyledi. Devam ederek VTHO coin geliştiricileri blok zinciri teknolojisinin sadece ana akım finans tarafından benimsendiği zaman tam potansiyeline ulaşacağını ve bu yüzden DeFi yerine açık finansa inandıklarını açıkladı.

VTHO Kim Tarafından Kuruldu?

Sunny Lu VeChainThor CEO’su ve kurucusudur. 2009 yılında Sunny Lu, Bacardi China şirketinde bilişim teknolojileri yöneticisi olarak çalıştır. Bundan bir yıl sonra dikkatini moda alanına çevirdi, Louis Vuitton China şirketin CTO oldu. 2014 yılında şirketin bilişim teknolojileri alanına geçti ve burada Çin departmanının CIO’luğunu yaptı. Bundan bir yıl sonra 2015’te VeChain fikri doğdu. Sunny Lu şirketi kurdu. VeChain ilk olarak Çin’deki blok zincir endüstrisinin en büyük güçlerinden biri olan Bitse şirketinin alt şirketiydi. Daha sonra Sunny Lu şirketi Bitse’den ayırdı ve böylece VeChain kendi başına bir girişim haline geldi. 2018 yılında şirket büyük bir yeniden markalaşma sürecinden geçti. Bunun sonucunda VeChainThor blockchain ağı ve VeThor token ortaya çıktı.

VTHO Kim Tarafından Kuruldu?

VTHO Avantajları Nelerdir?

VeThor token (VTHO) bir VIP 180 standart tokeni olduğundan dolayı kendine hastır. VeChain (VET) coin ana değer değişim aracı olarak görev görürken VTHO token, VeChainThor işletim sürecinin ayrılamaz bir parçasıdır. Çift token tasarımlı blok zincir tüccarların iki token ile katılmalarını izin vermektedir, böylece projeye olan katılım oranı iki bölünmektedir. VTHO blok zinciri yüksek işleme hızı, açı kaynaklı tasarımı ve geliştiricilerin çabalarını birleştirebilmesiyle övünmektedir. Buna ek olarak VTHO coin ağı tarafından tasarlanan meta ticari işlem özellikleri katılımcıların birden fazla taraf ödemeleri ve aynı anda birden fazla görev gerektiren işlemlerin yerine getirilmesine izin verir. Bu çok yönlülük VTHO coin ağının çift token tasarımdan kaynaklanmaktadır, VET piyasa değeri ile bağlantılı olmayan VTHO token sayesinde akıllı sözleşme ve ticari işlemler yerine getirilir.

VeThor Token (VTHO) Nedir? Nasıl Alınır? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)