Kripto Para Haberleri

Video İndirme Web Sitelerinin Yaratıcısı ABD’de Hapse Mahkûm Edildi – 1 Milyon Doların Üzerinde Kripto Para Ele Geçirildi

ABD, video akışı yapan ve indiren web sitelerinin yaratıcısını 12 ay bir gün hapis cezasına çarptırdı. Federaller ayrıca ondan 1 milyon dolardan fazlası kripto para birimi de dahil olmak üzere 3,9 milyon dolar ele geçirdi.

Telif Hakkı İhlali ve Vergi Kaçakçılığı Nedeniyle Hapse Mahkûm Edilen Adam, Kripto Para Birimi Ele Geçirildi

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) Cuma günü yaptığı açıklamada, Newport, Oregon’dan Talon White’ın “yasadışı video akışı oluşturmak ve web siteleri indirmek için federal hapishaneye mahkum edildiğini” duyurdu.

Adalet Bakanlığı ayrıca, 31 yaşındaki kişinin web sitelerini “telif hakkıyla korunan binlerce film ve televizyon programını yasadışı bir şekilde dağıtmak ve yasadışı girişiminin kârlarından vergi kaçırmak” için oluşturduğunu açıkladı.

Dava, müfettişlerin Ekim 2013’te White ile bağlantılı, ücretli abonelerin telif hakkıyla korunan içeriği yayınlamasına ve indirmesine izin veren çok sayıda yasa dışı web sitesi hakkında bilgi almasıyla başladı. Amerika Sinema Filmleri Birliği (MPAA) daha sonra Beyaz’ın 2014’teki yasadışı faaliyetine son vermesini istedi, ancak talebi görmezden geldi.

İlginizi Çekebilir: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

Beyaz daha sonra, tespit edilmekten kaçınmak için önümüzdeki dört yıl içinde operasyonlarını bir web sitesinden diğerine taşıdı, Adalet Bakanlığı, 2018 yılına kadar web sitelerinden milyonlarca dolar abonelik ücreti biriktirdiğini de sözlerine ekledi.

DOJ, müfettişlerin Kasım 2018’de Newport’taki evinde ve birkaç banka hesabında arama ve el koyma emirleri sunmasının ardından şunları detaylandırdı:

Ajanlar, hesaplarından 3,9 milyon dolar, nakit olarak 35,000 dolar ve kripto para biriminde 1 milyon dolardan fazla para ele geçirdi.

Ayrıca Adalet Bakanlığı, White’ın “yanlış kişisel gelir vergisi beyannameleri doldurduğunu, gelirini 4,4 milyon dolardan fazla eksik bildirdiğini ve IRS’ye 1,7 milyon dolardan fazla vergi kaybına neden olduğunu” kaydetti.

talon white

Duyuruda, White’ın “12 ay bir gün federal hapis ve üç yıl denetimli salıverme” cezasına çarptırıldığı belirtildi. 1 Kasım 2019’da telif hakkı ihlali ve vergi kaçakçılığı ile suçlandı; 25 Kasım 2019’da her iki suçlamayı da kabul etti.

DOJ daha ayrıntılı olarak:

ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Ann L. Aiken, White’ın MPAA ve IRS’ye 4.3 milyon dolardan fazla tazminat ödemesine hükmetti. White ayrıca, planından elde edilen gelirle satın alınan Newport evine ek olarak, banka hesaplarından ele geçirilen tüm ABD para birimini ve kripto para birimini de kaybetmeli.

Sizce Talon White hapse gönderilmeli ve kripto para birimini kaybetmeli mi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu