Anasayfa Altcoin Vitalik Buterin Açıkladı: Neden Borsalara ETH Gönderiyor?

Vitalik Buterin Açıkladı: Neden Borsalara ETH Gönderiyor?

Altcoin

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, borsalara yönelik ETH transferlerine açıklık getirdi.

Vitalik Buterin Açıkladı: Neden Borsalara ETH Gönderiyor?

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, son birkaç gündür kripto para birimlerinde büyük hareketler yaparak piyasada spekülasyonlara neden oluyor. Kısa bir süre önce Buterin, kripto para borsası Gemini'ye 15 Milyon USDC'lik bir transfer gerçekleştirdi.

Vitalik Buterin ETH Transferlerine Açıklık Getirdi

Kripto topluluğunun bu transferlerin arkasındaki neden konusunda kafası karışık olsa da Ethereum kurucu ortağı, bu coin'leri satmanın arkasındaki niyetini açıkladı. Buterin, son gönderilerinden birinde şunları kaydetti:

Vitalik XXX ETH'yi (borsaya) gönderiyor şeklinde bir yazı görürseniz, bu aslında benim satışım değildir. Neredeyse her zaman bir hayır kurumuna, kâr amacı gütmeyen bir kuruluşa veya başka bir projeye bağış yaparım ve alıcı da masrafları karşılamak zorunda olduğu için satış yapar. 2018'den bu yana kişisel kazanç için ETH satmadım.

Buterin, Ethereum'daki lansmanın erken aşamasında tokenlerini gönderen yeni kripto projeleri ile cüzdanına bir dizi kripto para alıyor. Sonuç olarak Ethereum kurucu ortağı, aldığı tüm kripto paraları düzenli olarak bağışlama uygulamasını sürdürüyor.

Buterin, COVID-19 döneminde aktif bir bağışçıydı ve mağdurların zorlu aşamalardan geçmesine yardımcı olmak için milyonlarca dolar bağışta bulundu.

Fakat geçtiğimiz ay boyunca borsalara sık sık yaptığı transferlerle çok daha aktif hale geldi. İlginç bir şekilde bu durum, piyasanın güçlü bir satış baskısıyla karşı karşıya olduğu ve dolayısıyla kripto topluluğunu şüpheci hale getirdiği bir zamanda gerçekleşiyor. Ekim ayının başlarında Buterin, Bitstamp borsasına 1,64 milyon dolar değerinde ETH transfer etti.

Vitalik Buterin Açıkladı: Neden Borsalara ETH Gönderiyor?

Merkeziyetsiz Staking

Ethereum kurucu ortağı, transferlerin yanı sıra Ethereum ekosisteminde meydana gelen gelişmelere de oldukça odaklanmış durumda.

Yakın tarihli bir blog yazısında Buterin, Ethereum ekosistemindeki mevcut merkezileşme sorununu ele almaya odaklanarak Ethereum staking'in geleceğini tartıştı. Buterin, sistemi yeniden dengeleyebilecek ve daha fazla merkeziyetsizliği teşvik edebilecek değişikliklerin gerekliliğini vurguladı.

Buterin, ayrıca Ethereum'un likit stake sağlayıcıları arasındaki güç yoğunlaşmasına da değindi ve önde gelen bir likit stake havuzu olan Lido'nun, stake edilmiş Ether'in yüzde 32'sinden fazlasını elinde tuttuğunun altını çizdi. Söz konusu isim, bu zorlukların üstesinden gelmek için daha sağlam çözümler araştırıyor.

Buterin, likit staking'in merkeziyetsizliğini artırmak için Ethereum içerisinde protokol ayarlamaları yapmayı düşünüyor.

Kaynak: CoinGape

Vitalik Buterin Açıkladı: Neden Borsalara ETH Gönderiyor? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar