Ethereum HaberleriKripto Para Haberleri

Vitalik Buterin: Ethereum 2.0 Staking ödülleri değişecek!

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e göre Ethereum 2.0’ı ilk aşaması çıktıktan sonraki ilk birkaç haftada staking yapan kişilere çok daha iyi para kazanma olanakları sunulacak.

Vitalik Buterin: Ethereum 2.0 kuralları değişecek

Ethereum Vakfının yardımcı kurucusu Vitalik Buterin, Ethereum 2.0 Medalla test ağında yer alan %33,3’lük para cezasının Ethereum 2.0’da %25’e indirileceğini söyledi. Kurucuya bu kural değişiklikler Ethereum 2.0 çıktıktan sonra yapılacak. Yeni sistemde Ethereum doğrulayıcıları yani ETH madencileri daha fazla para kazanabilecek.

Vitalik Buterin

Ethereum 2.0’da doğrulayıcılar ticari işlem doğrulama, aynı bloğu iki kez onaylama, uzun süre boyunca aktif olmama ya da bilerek blockchain ayrımı düzenleme gibi kuralları kırarlarsa para cezası ile cezalandırılacaklar. Bu yeni para cezalarını hesaplayan Vitalik Buterin, Ethereum 2.0’da 3 hafta boyunca madencilik yapan bir kişi 3 hafta sonunda tamamen ağdan atılırsa bile kârda olacağını söyledi.

Yeni gelişmelere ek olarak Vitalik Buterin, Ethereum 2.0’ın başlaması için gereken 524,288 ETH’nin topluluk tarafından ağa yatırıldığını söyledi. Ethereum 2.0’ın yıllık %25 getiri sağlayacağı tahmin ediliyor. Şu anda Ethereum 2.0’da madenci olabilmek için en az 32 ETH gerekiyor. Resmi yollarla başlayan bu süreci uygulayan kişiler Stakingrewards’a göre aylık olarak 65,87 dolar ve yıllık olarak  790,45 dolar gelir elde edeceği tahmin ediliyor.

Ethereum 2.0 madencileri endişeleniyor

Ethereum topluluğu genel olarak ETH 2.0 için heyecanlı olsa da şu anda sadece ETH 2.0’ın başlaması için gereken %10 ETH miktarı ağda kilitlendi. Bu düşük miktar yüzünden bazı Ethereum destekçileri madencilik ödülleri hakkında endişelenmeye başladı. Bu endişeleri kısa süre önce Vitalik Buterin, herkesin %100 oranında ağa katılması gerektiğini söyleyerek defetti. Yine de ETH 2.0 ağında kalabilmek için katılımcıların düğümlerini en az %60 oranında açık tutması gerekiyor.

Ethereum 2.0

Şu anda Ethereum 2.0 madencisi olabilmek için en az 32 ETH gerekiyor. Ethereum fiyatının yükselişe geçtiğinden dolayı bu miktar yaklaşık olarak 14,500 bin dolara denk geliyor.

“Sıcak gelişme: OKEx’in kapanmasında sevindirici gelişme var!” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/sicak-gelisme-okexin-kapanmasinda-sevindirici-gelisme-var/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu