Anasayfa Altcoin Vitalik Buterin ETH'lerini Borsaya Taşıdı: Çöküş Yaşanabilir!

Vitalik Buterin ETH'lerini Borsaya Taşıdı: Çöküş Yaşanabilir!

Altcoin

Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin, ETH'lerini bir kripto para borsasına taşıdı. ETH fiyatı düşecek mi? Analistten dikkat çeken yorum...

Vitalik Buterin ETH'lerini Borsaya Taşıdı: Çöküş Yaşanabilir!

Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin, Pazartesi günü yaklaşık bir milyon değerinde 600 ETH'yi kripto para borsası Coinbase'e transfer etti.

Söz konusu hamle; ETH fiyatının, kripto para piyasasında yakın zamanda yaşanan bir tasfiyede yüzde 10'dan fazla düşmesinin ardından geldi. 

Analistler ve piyasa uzmanları, Ethereum'un temel destek seviyesinin altına düşmesi durumunda büyük ölçüde çökmesini bekliyor.

Ethereum Yaratıcısı Vitalik Buterin ETH Satıyor

PeckShieldAlert'in verilerine göre; Vitalik Buterin'e bağlı bir cüzdan adresi, 21 Ağustos'ta Coinbase'e yaklaşık 1 milyon değerinde 600 ETH aktardı.

Tipik olarak Vitalik Buterin ve Ethereum Vakfı'ndan gelen bir ETH hareketi sonrası kripto para biriminin fiyatında bir düşüş yaşanır. Son transferin arkasındaki neden bilinmemekle birlikte bazıları, Vitalik Buterin'in başka bir büyük tasfiye yaptığı yönünde tahminde bulunuyor. 

Şanghay yükseltmesinden sonra Ethereum ekibi; Cancun yükseltmesi üzerinde çalışıyor, hesap soyutlaması getiriyor, ölçeklendirmeyi artırıyor ve depolama etkinliğini geliştiriyor. 

Vitalik Buterin ETH'lerini Borsaya Taşıdı: Çöküş Yaşanabilir!

Ethereum Fiyatı 1.000 Dolara Düşebilir mi?

Popüler kripto analisti Ali Martinez, ETH fiyatının 1.550 doların altına düşmesi durumunda önemli bir düzeltme yaşanacağını öngörüyor. Martinez, yüzde 37 - yüzde 45 arası bir düzeltme hedefliyor ve fiyatın 1.000 dolara düşmesi riskini alıyor.

Grafik yapısı gerçekten zayıf olduğu için Ethereum bir bükülme noktasında yer alıyor. 1.600 dolar ila 1.550 dolar aralığının altına bir kırılma, ETH fiyatının aniden düşmesine neden olacaktır.

Aktif Ethereum adreslerinin aylık ortalaması yıllık ortalamanın altında. Bu, zincir üzerinde sınırlı aktivite olduğuna işaret ediyor. Bu da azalan ağ sağlığının ve kullanımının yaygın bir göstergesi oluyor.

ETH fiyatı son 24 saatte yüzde 0,5 arttı ve şu anda 1.670 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik dip ve tepe seviyeleri sırasıyla 1.665 dolar ve 1.692 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Son 24 saatte işlem hacminin yüzde 7 azaldığı görülüyor. 

Kaynak: CoinGape

Vitalik Buterin ETH'lerini Borsaya Taşıdı: Çöküş Yaşanabilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar