Vitalik Buterin: Programlanabilirlik bizim için çok önemli

1 Dakikada Okunabilir


Dünya, yeni kripto paralar ortaya çıkmaya başladıkça ve yeni kripto paralar geliştirilmeye devam ettikçe kripto para yatırımcılarının sayısı artıyor ve kripto paralar büyüyor. Kripto paralar büyümeye devam ettikçe insanlar daha fazla bilgi edinmek ve daha fazla kripto para birimlerinin özelliklerinden etkileniyor.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, konu hakkında yaptığı yeni açıklamada

Ethereum, Bitcoin’in yaptığı her şeyin aynısını sunuyor. Buna ek olarak altcoin olarak programlanabilirlikte Ethereum’da var.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ayrıca finansal türevlerin kullanımına odaklanan MasterCoin [MC] için çalışırken Ethereum fikrinin kendisine verildiğini ve kendisinin Ethereum için uzun süre çalıştığını belirtti. Buterin dedi ki:

İlk başta, biz (Ethereum ekibi) MasterCoin fikrini temel alarak daha fazlasını yapmak için odaklandık ve programlanabilirlik konusuna hep dikkat ettik.

Ethereum’un eski versiyonu ile bugün mevcut olan Ethereum versiyonu arasında çok fazla farklar olduğunu ve bunun devam edeceğinden dolayı Ethereum’u başta kendisi ve ekip arkadaşları olmak üzere geliştirmeye devam edecek olduklarını açıkladı.

Burada yapabileceğiniz 10 farklı şey olduğunu söylemek yerine, yazacak olduğunuz her şeyi yapmanıza izin veren bir programlama dili üzerinde durmaktayız.

Ayrıca, Ethereum ağı üzerinde çalışan mevcut uygulamaların çoğunun toplumun kendisinden geldiğini ve onun fikirleri olmadığını kabul eden Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, bu konuda toplum tarafından ne düşünüldüğüne dikkat ettiklerini açıkladı. Ek olarak, Buterin ayrıca bir kripto para birimi yaratmanın gündeminin bir parçası olmadığını açıkladı.


error: Kopyalama Engellendi!