Kripto Para Haberleri

VpnMentor: YouHodler’de güvenlik açığı bulduk

Kripto para ile kredi veren platformlardan birisi olan ve adını bugüne kadar çok sık duyurmuş YouHodler platformu hakkında bugün bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre kripto para ile kredi veren YouHodler platformunda geçtiğimiz 2 gün önce açık bulundu ve bu açık VpnMentor tarafından YouHodler yöneticilerine acil olarak iletildi. YouHodler bu konuda hemen açığı kapatmaya yönelik çalışmalar düzenlerken, yapılan açıklamalar sonrasında açık kapatıldı.

VpnMentor ise bu konuda açığın büyük veri ihlallerine sebep olabileceğini ve 86 milyon kullanıcı verisinin çalınması ile sonuçlanma riski olduğunu, bu tür açıklardan korunmak için yapılması gereken bazı düzenlemeler ve güvenlik önlemleri olduğunu, mesela tüm verileri saklamak yerine belirli verileri saklamanın en iyi çözümlerden birisi olduğunu açıkladı. Kripto para ile kredi veren bazı şirketler henüz Türkiye’de pek bilinmiyor olsa da bunlar önemli verileri kayıt altında tutuyorlar ve kredi kartı, banka kartı ve diğer birçok bilgileri hesaplar üzerinde veri tabanında kayıtlı tutmaktalar. Bu verilere özel bir ulaşım olmadan başkaları tarafından ulaşılması durumunda sonucu kötü olabilir ve milyonlarca kişi bu tür veri ihlalleri nedeniyle  bir takım problemler ile karşı karşıya kalabilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Hong Kong'ta kripto para önerileri tutmadı

*VpnMentor bu açığın bildirilmesinin hemen ardından kısa sürede açığın kapatıldığını ve bugün açık ile ilgili yapılan kontrollerde açığın kapatıldığını doğrulamaya yetecek verilerinin elde edildiğini açıkladı. Platform ise herhangi bir basın açıklaması yapmadı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu