Altcoin Haberleri

WallStreetBets Dogecoin (DOGE) Rallisini Nasıl Tetikledi?

Kripto para piyasası 2 gün önceki fiyat hareketine şaşırmış gibi görünüyor. Dogecoin (DOGE) tüm temellerin üzerine çıktı ve piyasa değerine göre en büyük koin listesinde 5. sıraya yükseldi. DOGE şu anda günlük grafikte %10 kazançla 0,31 dolardan işlem görüyor.

DOGE, %500’lük bir pompanın ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,45 dolara ulaştı. CoinShares Strateji Direktörü Meltem Demiros, Dogecoin dalgalanmasını tartışmalı Reddit grubu WallStreetBets’e bağladı.

WallStreetBets, kripto para tartışmaları üzerindeki yasağını kaldırmaya karar verdi. Bu yasak kaldırması yalnızca Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin ile sınırlıydı.

Bununla birlikte, WallStreetBets diğer forumlarda duyurulduğu üzere Bloomberg tarafından yayınlanan bir makale nedeniyle yasağını bir günden kısa bir süre içinde yeniden uygulamaya karar verdi. WallStreetBets “Kriptoya Baş Eğiyor” adlı makalesi ile grup yöneticisinin kararı toplulukta rahatsızlık yarattı.

Bir tür “intikam pompası” olarak WallStreetBets, DOGE rallisine neden olmuş olabilir. Demiros, kanıt olarak kripto para biriminin hacmine işaret etti. Zirveye ulaşan DOGE, günlük işlem hacmi 70.772.770.653 dolar ve piyasa değeri 48 milyar dolara çıktı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Sıcak gelişme: Covid-19 aşısı, Bitcoin'in yükselişini durdurdu. Peki şimdi ne olacak?

Buna karşılık, “en çok tutulan ve işlem gören” State Street Global Advisors SPY ETF’si, 17 Nisan oturumunda bu metrikte yaklaşık 25 milyar dolar kaydetti. CoinShares CSO’su ayrıca Dogecoin’in GitHub sayfasına işaret ederek, geçen yıl içinde birçok kişinin katkıda bulunduğunu söyledi:

İnsanlar konuştu ve insanlar DOGE’u istiyor. Şakanın gücü piyasaları hareket ettiriyor. DOGE’u görmeyi kesinlikle seviyorsun. Daha yeni başlıyoruz. Şu anda DOGE milyoneri olan tüm TikTok yatırımcılarına teşekkürler.

Coinbase Etkisi ve Bitcoin fiyatı

Coinbase’in borsada listelenmesinden önce başlayan yükseliş ivmesinin ardından, Bitcoin’in fiyatı aşağı yönlü bir trend izliyor gibi görünüyor. Şu anda BTC, 24 saatlik grafikte %-11.29 ve geçen hafta %-8.37 54.762 dolardan işlem görüyor.

Bu dönemde, birçok yatırımcı Coinbase’in doğrudan listelenmesinin kripto para piyasasında bir pompayı destekleyeceğinden olumluydu. Bunun tam tersi oldu. Demiros’un da belirttiği gibi, bunun nedeni türev piyasalarındaki kaldıraçlı pozisyonların yüksek olmasıdır.

Bitcoin, Coinbase’in piyasaya sürülmesi nedeniyle pompalayamayınca kaldıraç tüccarları pozisyonlarını kapattı. Demiros, bu kripto para piyasası dinamiği hakkında şunları söyledi:

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  XRP ve SEC Arasındaki Savaş Sürüyor

Bitcoin piyasaları büyük ölçüde türevler tarafından yönlendirilir. Fonlama oranları, zımni hacim ve açık pozisyonların izlenmesi önemlidir. Spot piyasa vadeli işlemleri takip eder. Yeterli kadar kaldıraç olmazsa sermaye maliyeti kapasiteyi sınırlar.

WallStreetBets Dogecoin (DOGE) Rallisini Nasıl Tetikledi? –
WallStreetBets Dogecoin (DOGE) Rallisini Nasıl Tetikledi? 2

Glassnode’dan gelen veriler hala BTC için yükseliş görünümüne işaret ediyor. Gerçekleşen Piyasa Değeri HOLD Dalgaları metriği, perakende çılgınlığı ile pazara giren kısa vadeli sahiplerin sayısındaki ilk zirveyi gösteriyor.

Önceki boğa koşularında, aynı metrik için en az 3 zirve vardı. Bu, rallinin hala erken olduğunu ve aşağıda gösterildiği gibi önceki gibi bir modeli izlerse BTC’nin fiyatının çok daha fazla yükselebileceği anlamına geliyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu