Blockchain HaberleriKripto Para Haberleri

Walmart China, Blockchain teknolojisi kullanacağını açıkladı

ABONE OL:

Walmart China’dan yapılan açıklamada Walmart China Blockchain Ürün Takip ve İzleme sisteminin kurulduğu ve bu sistem ile ürünlerin Blockchain teknolojisi ile takibinin yapılmasına başladıkları açıklandı. Blockchain platformunu inşa ederken PwC, VeChain ile ortak olarak hareket etmeyi tercih ettiklerini ve bu sistemden faydalanmak için bir süre sonuca ulaşmaya yönelik büyük çalışmalar yaptıklarını açıkladı. Dünyanın en büyük market gruplarından birisi olan ve Türkiye’deki Migros’un benzeri olan Walmart, çok büyük mağazalara sahip ve Migros’a göre yabancı ülkelerde kat be kat indirimli ürünler sunuyor. Markalı ayakkabı ve terliklerin 10 dolara satıldığı bir zincir market olarak adından söz ettirmekte.

Walmart China, Blockchain teknolojisi ile birlikte ürünlerin daha hızlı izlenebilecek olduğu ve daha güvenilir bir sistem olarak Blockchain teknolojisinin Walmart grubu için son derece faydalı olacağını düşünüyor. Yapılan ortak çalışmaların sonucunda bu sistemin güvenilir olduğuna ve dışarıdan müdahalenin olmayacağına kesin karar veren Walmart yönetimi, bu kararı aldı ve aktif olarak ürün takibinde Blockchain teknolojisi kullanmayı tercih etti.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Joseph Lubin: Blockchain kullanımı artacak

Mevcut takip ürünlerine göre Blockchain teknolojisinden faydalanmak son derece daha ucuz ve daha hızlı. Aynı zamanda daha güvenilir olan bu teknoloji dışarıdan müdahaleye kapalı olduğu için müdahale şansı çok zor. Diğer Walmart marketlerin bu adımı takip etmesi beklense de kısa sürede yapılacak testlerin ardından diğer marketlerde bu sistemin kullanılması bekleniyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu