Washington ve Pekin arasındaki ticaret savaşı Bitcoin’e yarar mı?

1 Dakikada Okunabilir


Washington ve Pekin arasında devam eden ticaret savaşı sebebiyle ciddi bir kriz yaşandı ve yaşanmaya da devam ediyor. Washington yönetimi, ticaret savaşları sebebi ile ciddi sorunlar yaşayan Çin’e karşı daha ağır vergiler uygulayacak olduğunu ve daha fazla yaptırım uygulayacak olduğunu açıklıyor. Pekin yönetimi ise ABD yönetiminin bu tehditlerine ve eylemlerine karşı yanıt verecek olduklarını, beklemeyeceklerini ve karşılarında güçsüz bir ülke olmadığı açıklamasında bulunuyor.

Çin ne kadar güçlü olursa olsun ABD kadar büyük bir gücü yok ve ekonomik olarak insan nüfusuna bakılırsa ABD kadar güçlü değil. Ancak Washington ve Pekin arasında olan ticaret savaşının olumlu bir hava yarattığı piyasalarda yok değil. Dolar kurunun değer kazandığı dönemde aynı zamanda Bitcoin fiyatı da ciddi bir değer kazanıyor. ABD’nin bu savaşı bu sene bitmeden sona erdirmek ile ilgili bir açıklaması olmadığı için Washington ve Pekin arasında devam eden ticaret savaşının dozu artıkça Bitcoin fiyatının da artmaya devam etmesi mümkün.

Ticaret savaşları dünyada insanların ekonomilerini etkiliyor ve insanlar ticaret savaşı sebebiyle her yıl milyonlarca doların üzerinde kayıp yaşamak zorunda kalabiliyor. ABD ve Çin ticaret savaşı (Washington ve Pekin) ne kadar sürecek bilinmediği için kripto para sahibi olan yatırımcıların bu süre içerisinde şanslı oldukları ortada.

*Ticaret savaşlarının doğrudan değil, dolaylı olarak kripto paralara etkisi var.


error: Kopyalama Engellendi!