Coin Fiyatı

Waves (WAVES) Fiyatı ve Grafiği – 1 Waves (WAVES) Kaç TL Kaç Dolar?

Waves (WAVES) Nedir?

Waves, çok amaçlı bir blok zinciri platformu olarak tanımlanır. Söz konusu platform, akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar (DApps) dâhil olmak üzere farklı kullanım durumlarına destek verir. 2016 senesinin Haziran ayında piyasaya sürülen Waves, kullanıcı dostu olma, yararlılık ve hız gibi özellikler bakımdan gelişmiş blok zinciri platformlarını oluşturmak amacıyla yola çıktı.

Bazı değişikliklerden geçen ve orijinal tasarımının üzerine inşa edilmesi için yeni özellikler belirleyen Waves’in yerel tokeni WAVES oldu. Söz konusu token, blok ödülleri gibi standart ödemeler için kullanılan bir arz tokeni (supply token) haline geldi.

Waves, kripto para piyasasındaki en temel problemlerden biri olan kafa karışıklığını düzeltmeyi hedefliyor. Birçok insan için kendi tokenini programlamak ve piyasaya sürmek imkânsız gibi görünüyor. Fakat Waves, herkesin token oluşturmasına ve piyasaya sürmesine imkân tanıyor. Token oluşturma sürecinde karşılaşılan teknik engellerin ortadan kaldırılması ise sektöre önemli bir fayda sağlıyor. Waves, 5 dakikadan kısa bir süre içerisinde herkesin basit bir token oluşturulabileceğini ifade ediyor.

İlgili İçerik: Waves (WAVES) Nedir, Nasıl Alınır?

Token oluşturma sürecinin bu kadar basit bir hale getirilmesi, gerçek dünya varlıkları için tokenizasyon vasıtasıyla değer aktarımını sağlamaya yardımcı oluyor. Böylece Waves, kitlesel fonlama, sadakat programları ve ilk dijital para arzları için ideal bir konumda bulunuyor. Piyasada öncü bir güç haline gelen Waves, basitlik parolası ile kitlesel benimsemenin önünü açıyor. Ethereum’un sahip olduğu seçeneklerle kıyaslanabilir bir token oluşturmayı başarması durumunda Waves, Ethereum trafiğinin de önemli bir kısmını ele geçirebilir.

Kendi tokeninizi oluşturmanın ve basit bir blok zinciri işlevinden faydalanmanın bundan daha kolay bir yolunun olmadığını söyleyebiliriz. En popüler DApp blok zinciri olarak bilinen Ethereum, geliştiricilerin DApp oluşturmaları ve akıllı sözleşmeleri yerine getirmeleri için Solidarity gibi programlama dillerini anlamalarını bekler. Bu da herhangi bir kitlesel fonlama kampanyasına ciddi oranda ilave yük getirir.

Waves tokenleri, teknik bakımdan Ethereum tokenleri kadar sağlam değil. Fakat Waves tokenlerinin programlanmaları çok kolay. Bu nedenle sadakat programları, utility tokenleri (hizmet/kullanıcı tokenleri) ve ilk dijital para arzlarında kullanılanlar gibi temel fonksiyonlara gereksinim duyan firmalar için Waves tokenlerinin harika bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz.

Waves’in dikkat çeken başka bir özelliği de gas ücretini (işlem ücretleri) ortadan kaldırması. Ethereum ağında geliştiriciler, gas ücreti denilen bir işlem ücreti öder. Waves ise söz konusu gas ücretlerinin yerine ufak sabit bir ücret getirir. Böylece geliştiriciler, kullanıcılar için daha sağlam DApp’ler yaratabilir.

Waves (WAVES) Hangi Borsalarda Bulunur?

Waves (WAVES); Binance, Huobi Global, Bithumb, Kraken, KuCoin, Gate.io ve Bittrex gibi borsalarda bulunur.
Waves’i kullananlar, güçlü bir merkeziyetsiz borsaya da erişim sağlar. Herhangi bir Waves tokenini, saniyeler içerisinde başka bir Waves tokeni ile takas edebilirsiniz. Söz konusu ağ, kapsamlı akıllı sözleşmelere ihtiyaç duymadan tokenleri oluşturmanıza ve takas etmenize imkân tanır. Öte yandan, likiditeye anında erişim sağlayan yeni projeler de sunar. Bu da token piyasaya sürme stratejileri için idealdir.

Waves (WAVES) Fiyatı ve Grafiği – 1 Waves (WAVES) Kaç TL Kaç Dolar?

Son Dakika Waves (WAVES) Fiyatı 2021

Waves (WAVES) fiyatı şu anda dolar seviyesinde. Türk Lirası karşılığına baktığımızda, Waves (WAVES) fiyatı şu anda TL seviyesinde. Waves (WAVES), 2 Ağustos 2016 tarihinde en düşük 0,1227 dolar seviyesini gördü. Öte yandan, Waves (WAVES), 4 Mayıs 2021 tarihinde ise en yüksek 41,33 dolar seviyesine ulaştı.

Waves (WAVES) Piyasa Değeri

Waves (WAVES) piyasa değeri şu anda dolar seviyesinde. Waves (WAVES) piyasa değeri, 2021 senesinin başında 623,950,151 dolar olarak kayıtlara geçmişti. CoinMarketCap sıralaması 54 olan Waves’in (WAVES) toplam arzı 105,514,270 WAVES olarak ifade ediliyor. Şu anda dolaşımda 105,514,270 WAVES bulunuyor.

İlk dijital para arzında 30,000 BTC toplandı. Bunun yüzde 85’i katılımcılara giderken, yüzde 9’u geliştiricilere ayrıldı. Yüzde 4’ü destekçilere ve ortaklara, yüzde 1’i de ilk dijital para arzından sonra ortaya çıkan ilk destekçilere ve ödül planlarına gitti. WAVES’in kullanılabilirliğinin artmasıyla birlikte 2019 senesinde arz sınırının kaldırılmasına yönelik karar alındı. Karar verme mekanizması da böylece katılımcılara devredilmiş oldu. Şu anda blok ödülü 6 WAVES olarak ifade ediliyor.

Waves (WAVES) Hacmi

24 saatlik Waves (WAVES) işlem hacmi şu anda dolar olarak ifade ediliyor. Waves (WAVES) işlem hacmi, 2021 senesinin başında 97,247,240 dolar olarak gerçekleşmişti.

Waves (WAVES) Grafiği

Waves (WAVES) grafiğine baktığımızda, 2 Ağustos 2016 tarihinde tüm zamanların en düşük seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 0,1227 dolardan işlem gördüğünü fark ediyoruz. 2020 senesinin başında 1,01 dolar seviyesinde işlem görmeye başlayan Waves (WAVES), 10 Ağustos 2020 tarihinde 2 doların üstünü test etti. Waves (WAVES), 18 Ağustos 2020 tarihinde ise 4,55 dolara kadar yükselmesinin ardından 23 Kasım 2020 tarihinde 8,51 dolara kadar ulaştı.

7 Aralık 2020 tarihinde 9,30 dolara yükselen Waves (WAVES), 2020 senesini 6,20 dolar ile kapattı. Waves (WAVES), 9 Şubat 2021 tarihinde 11,06 dolara, 27 Nisan 2021 tarihinde 21,47 dolara ve 3 Mayıs 2021 tarihinde ise 36,88 dolara kadar ulaştı. 4 Mayıs 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 41,33 doları gören Waves (WAVES), söz konusu tarihte 3,692,783,071 dolarlık piyasa değerine ve 1,549,332,080 dolarlık işlem hacmine sahip oldu.

Şu anda dolar seviyesinde işlem gören Waves (WAVES), dolarlık piyasa değerine ve dolarlık işlem hacmine sahip görünüyor.

Waves (WAVES) grafiği şu şekilde:

Waves (WAVES) Alınır mı?

Wallet Investor, Waves (WAVES) için “bir yıllık yatırım bakımından harika bir seçenek” değerlendirmesinde bulunuyor. İyi düzeyde getiri elde etmek isteyenler için Waves (WAVES) kârlı bir yatırım opsiyonu olarak görülüyor. Waves (WAVES) fiyatının bir yıl içerisinde 29,732 dolara kadar yükselebileceği, yani yüzde 90’dan fazla kâr sağlanabileceği belirtiliyor. Bu durumda Waves (WAVES) yatırımının kârlı olabileceğine dikkat çekiliyor.

5 senelik tahminlerini de aktaran Wallet Investor, Waves (WAVES) fiyatının uzun vadede artabileceğini ve 27 Haziran 2026 tarihinde 93,804 dolara kadar ulaşabileceğini ifade ediyor. Yani şu anda gerçekleştireceğiniz 100 dolarlık bir yatırımın, 2026 yılında 600 doları geçeceği öngörülüyor.

Waves (WAVES) Madenciliği

Waves (WAVES) blok zinciri kiralanan hisse ispatı (leased proof-of-stake) denilen konsensüs mekanizmasını kullanır. Söz konusu mekanizmada blok zincirine bağlı madenciler, işlem gücü kullanmaz. Bunun yerine bakiyelerinde WAVES bulundururlar. Katılımcıların bir sonraki bloku oluşturma şansı, ağdaki ekonomik payı ile eşit orantıda olur. Hisse ispatı mekanizması, hem işlem hızı hem de enerji verimliliği bakımından daha iyi bir çözüm sunar.

Madencilik yapılan cüzdanın kötü bir saldırıya maruz kalması durumunda kiraya verdiğiniz WAVES’lere herhangi bir şey olmaz. İstediğiniz zaman bu coinleri geri çekebilme imkânınız olur. WAVES’lerinizi kiraya vererek gelirden pay alabilirsiniz. Aynı zamanda zincirde gerçekleştirilecek güncelleme ve değişiklik gibi oylamayı gerekli kılan durumlarda da oy verebilirsiniz.

WAVES’lerinizi kiraya vererek senede yaklaşık yüzde 5-6 civarında bir gelir sağlayabilirsiniz. Şu anda her blokta 6 WAVES üretiLmiş durumda bulunuyor ve bunlar direkt olarak madenciye gidiyor. Yani gelir böyle sağlanıyor. Öte yandan, WAVES zincirinde gerçekleştirilen işlemlerden alınan komisyon ücreti de blokta yer alan madenciye gidiyor. WAVES’lerinizi kiraya vermeniz, onları bir başkasına emanet ettiğiniz anlamına gelmez. WAVES’leriniz asla cüzdanınızdan ayrılmaz.

Bu süreç için ilk olarak Waves.Exchange platformuna girip üstte yer alan Investments seçeneğine tıklamanız, karşınıza çıkan kartlardan da Waves Staking’i seçmeniz gerekiyor. Bu kartı seçtikten sonra toplam WAVES miktarınızı göreceksiniz. Ayrıca kiraya vereceğiniz ve kirada olan WAVES miktarını da görme imkânına sahip olacaksınız. İşlem yapmak için Stake Waves butonuna tıklayın.

Karşınıza madenci havuzları ve bu havuzlardan sağlayacağınız gelir oranları çıkacak. Kiralama için istediğiniz bir madenci havuzuna tıklayın. Sağ tarafta çıkan çubuğa kiralama tutarını girip Stake WAVES butonuna tıklayın. Aldığınız ödeme tutarlarını Payouts History bölümünden tarih sıralamasına göre görüntüleyebilirsiniz.

Waves (WAVES) Yorumları

Waves (WAVES) hakkında yapılan yorumlar şu şekilde:

WAVES iyi bir yükseliş gerçekleştirdi. Kripto para piyasasında sabır gösteren kazanıyor. Sabır gösterip şimdiye dek elinde WAVES tutanlara tebriklerimi iletiyorum. WAVES’in önü açık. Bence satış konusunda aceleci davranmayın.

Akümülasyonu kırıp iyi bir yükseliş gerçekleştirdi. Üstünde satış baskısı var. Fakat alıcıların baskın duruma gelmesiyle mükemmel bir atakta bulunacağına inanıyorum. Bence yatırımcılar sabırlı olsun.

Uzun süredir takip ediyorum. Bence iyi bir ilerleme var. Orta ve uzun vadede önerebilirim. Umarım hızlı yükselişine devam eder.

İlgili İçerik: Waves Coin (Waves) Yorum ve Tahminler 2021

Waves (WAVES) Geleceği 2021

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Waves (WAVES), Ağustos ayında ortalama 25,46 dolar seviyesinde işlem görebilir. Eylül ayında ortalama 25,13 dolar ve Ekim ayında ortalama 24,24 dolardan işlem göreceği tahmin edilen Waves (WAVES), Kasım ayında ortalama 20,92 dolar ve Aralık ayında ise ortalama 25,09 dolar seviyesinde olabilir.

Gov Capital tarafından aktarılan tahminlere bakarsak, Waves (WAVES), Ağustos’un ilk günü 16,124 dolar, Eylül’ün ilk günü 17,167 dolar, Ekim’in ilk günü 16,856 dolar, Kasım’ın ilk günü 17,060 dolar ve Aralık’ın ilk günü 18,397 dolar seviyesinde işlem görebilir. Waves (WAVES), 2022 senesinde açılışı 19,042 dolar ile yapabilir.

Waves (WAVES) Güvenilir midir?

Waves, değişikliğe uğramış bir hisse kanıtı (proof-of-stake) mekanizması kullanıyor. Buna “WavesNG” deniliyor. Söz konusu teknoloji, Avalanche (AVAX) geliştiricisi Emin Gün Sirer’in ölçeklendirme planı olan Bitcoin-NG’yi baz alıyor. Waves, açık kaynak kodlu bir yazılım kullandığını ve bunun kapalı kaynak kodlu yazılımlara kıyasla daha fazla bakım kolaylığı ve güven sağladığını ifade ediyor.

Peki, Waves (WAVES) fiyat bakımından da güvenilir mi? Bu sorunun yanıtını bulmak için Dijital Coin Price tarafından yapılan tahminlere bakalım. Söz konusu tahminlere göre, Waves (WAVES) fiyatının ilerleyen dönemde en düşük 61,13 dolar, en yüksek 75,37 dolar seviyesinde işlem görmesi bekleniyor. Waves (WAVES) fiyatının artabileceği, bu nedenle kârlı bir yatırım olarak görülmesi gerektiği ifade ediliyor.

Waves (WAVES) fiyatının bir sene içerisinde 17,01 dolara ulaşacağı öngörülürken, söz konusu fiyatın 2 sene sonra 37,76 dolara, 3 sene sonra 37,1 dolara, 4 sene sonra 39,79 dolara, 5 sene sonra 51,56 dolara, 6 sene sonra 61,5 dolara ve 7 sene sonra 61,28 dolara kadar yükseleceği tahmin ediliyor.

Waves (WAVES) Nereden Satın Alabiliriz?

Waves (WAVES), Binance, Huobi Global, Bithumb, Kraken, KuCoin, Gate.io ve Bittrex gibi borsalardan satın alınabilir. Waves satın almak için öncelikle bir cüzdan oluşturun. WAVES satın almak için önünüzde 3 seçenek olacak. Bunlardan biri, Bitcoin ile WAVES satın almak. İkincisi, itibari para ya da kredi kartı kullanarak WAVES satın almak. Üçüncüsü ise diğer kripto para birimleri ile WAVES satın almak. Bunlardan herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Waves (WAVES) Fiyatı ve Grafiği – 1 Waves (WAVES) Kaç TL Kaç Dolar?

1 Waves (WAVES) Kaç TL?

1 Waves (WAVES), şu anda TL seviyesinde. Waves (WAVES), şu ana kadar en yüksek 358,93 TL’yi gördü. En düşük seviye ise 1,07 TL olarak kayıtlara geçti.

1 Waves (WAVES) Kaç Dolar?

1 Waves (WAVES), şu anda dolar seviyesinde. Waves (WAVES), şu ana kadar en yüksek 41,33 doları gördü. En düşük seviye ise 0,1227 dolar olarak gerçekleşti.

Waves (WAVES) Yükselir mi?

Waves (WAVES) ilerleyen süreçte yükselir mi? Bunun için farklı tahminlere bakmakta fayda var.

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Waves (WAVES), 2022 yılında 27,05 dolara, 2023 yılında 33,25 dolara, 2024 yılında 38,86 dolara, 2025 yılında 44,7 dolara, 2026 yılında 52,14 dolara, 2027 yılında 60,27 dolara ve 2028 yılında ise 67,92 dolara kadar yükselebilir.

Wallet Investor, Waves (WAVES) fiyatının bir sene içerisinde 29,732 dolara, 5 sene içerisinde ise 93,804 dolara kadar ulaşabileceğini ifade ediyor. Şu anda 100 dolarlık yatırım yaparsanız, bu yatırımınız 600 doları geçebilir.

Gov Capital tarafından hazırlanan tabloya göre ise Waves (WAVES), 2022’nin başında 19,042 dolar, 2023’ün başında 25,647 dolar, 2024’ün başında 35,439 dolar, 2025’in başında 46,916 dolar ve 2026’nın başında 58,608 dolar seviyesinde işlem görebilir.

İlgili İçerik: Waves (WAVES) Yorum ve Tahminleri 2021

Waves (WAVES) Ne Zaman Çıktı?

Waves (WAVES), 2016 senesinin Haziran ayında piyasaya sürüldü. İlk dijital para arzı sırasında 16 milyon doların üstünde bir fon sağlandı. Söz konusu başarı, ekibin deneyimi sayesinde gerçekleşti. Ekip üyelerinin çoğu, aynı zamanda NXT projesinde yoğun bir şekilde çalıştı.

2018 senesinin Eylül ayında bu ekip, ağda önemli bir geliştirmeye imza attı. Token dondurma, atomik swaplar, oylama, Oracles ve çoklu imza teknolojisi gibi farklı özelliklerin Waves ağına entegre edildiği görüldü. (Akıllı sözleşmeler ve blok zincirlerinin, ağ dışında yer alan veriler ile etkileşimde bulunmasına imkân tanıyan cihaz veya yazılımlara “Oracle” denir.) Bahsettiğimiz özelikler, blok zincirlerinin gerçek dünya ile yeni ve heyecan verici yöntemlerle etkileşime girmesini sağlıyor.

Waves (WAVES) Kurucusu Kim?

Waves (WAVES) kurucusu Alexander Ivanov’dur. Kendisi Ukraynalı bir bilim insanıdır. Söz konusu bilim insanı, Waves’i oluşturmadan önce de kripto para piyasasında aktif bir rol üstleniyordu.

Cooleindex ve Coinomat’ı piyasaya süren Ivanov, Waves’in tanıtımında da oldukça aktif görünüyor. Ivanov, blok zinciri endüstrisindeki trendler ve platform hakkında sürekli röportaj veriyor. Şirket tarafından 180’i aşkın kişinin istihdam edildiği belirtiliyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu