Kripto Para Haberleri

WazirX Kendi Kaderini Belirledi

Nischal Shetty tam olarak bunu söylüyor. Size biraz WazirX’den bahsedeceğim… Hindistan merkezli bir kripto borsası ve 2018 yılında faaliyetlerine adım attıktan tam 3 hafta sonra Hindistan’da kripto para borsası ve kripto varlık yasakları baş gösteriyor. Evet yanlış duymadınız. Şirket kurulduktan 3 hafta sonra büyük bir darbe indiriliyor ve şirket ne yapacağına karar veremiyor.

Shetty ise eşler arası sistemi başlatarak finansal kurumlara duyulan ihtiyacı ortadan kaldırdı ve aslında resmileşmek için de büyük bir adım attı. Bir de şunları söylüyor: Biz zaten yeni bir şirkettik ve sıfırdan başladık. 3 hafta sonra da sıfır seviyesinde idik ve diğer borsalar kadar etkilenmedik. Hindistan’daki yaptırım ile birlikte en çok gündeme gelen borsalardan biri kesinlikle Wazirx oldu. Bazı sosyal medya kullanıcıları şirketin bahtsızlığını konuşurken kurucu ortak ise böyle bir şeyin söz konusu olmadığını ve hali hazırda çalışmalarına farklı bir sektörde devam ettiklerini ifade ediyor.

Peki ya diğer borsalar? Ya da kripto paralar ile yakından ilgilenen yatırımcılar ne yapacak? Malumunuz Hindistan bu konuda fazlasıyla katı bir tutuma sahip ve sahip oldukları bu tutum yatırımcıları da zan altında bırakıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum Düğümlerinin %59'u Constantinople'a Hazır Değil
WazirX Kendi Kaderini Belirledi –
WazirX Kendi Kaderini Belirledi 2

İllegal Borsaların Önü Açılır mı?

Ne kadar çok baskı yaparsanız karşılığını da bir o kadar fazla alırsınız. Şu an Hindistan’da yaşayan ve kripto paralar ile ilgilenen yatırımcıların büyük bir kısmı illegal borsalardan yatırım yapmaya devam ediyorlar ve eminiz ki bu borsaların sayısı da bir şekilde artacaktır.

Hindistan bir dönem benzer bir yasaklamaya gitmiş ve yaşadığı ekonomik çöküntü ile büyük bir ders almış ve tecrübe edinmişti. Yani o dönem ekonomistler bunu ifade ediyordu ancak günümüze gelindiğinde bu olaydan herhangi bir şekilde ders almadıklarını net bir şekilde görebiliyoruz.

Yaptırımlar devam ediyor ve tüm borsalar an itibarıyla kişisel verileri paylaşmak zorundalar. Ne yazık ki bu katı tutum tavsiye edilen değil ve aslında kötü örnek olmaya da devam ediyorlar ancak kararlarından vazgeçmeyeceklerini yakın zamanda bir kez daha vurguladılar.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu