Anasayfa Sektörel Web3 Topluluğu, Savaş Nedeniyle Yardım Kampanyası Başlattı!

Web3 Topluluğu, Savaş Nedeniyle Yardım Kampanyası Başlattı!

Sektörel

İsrail'in Web3 topluluğu, Hamas ile olan çatışmalar nedeniyle "Crypto Aid Israel" kampanyasını başlattı.

Web3 Topluluğu, Savaş Nedeniyle Yardım Kampanyası Başlattı!

Kripto para yatırımcıları, geçtiğimiz hafta sonu tam anlamıyla bir savaşın patlak vermesiyle İsrail ve Hamas arasındaki jeopolitik gerilimleri yakından izliyor. Son saldırı sırasında 700'den fazla İsrail vatandaşının hayatını kaybetmesiyle birlikte ülkenin Web3 topluluğu, yeni bir girişim olan "Crypto Aid Israel"i hayata geçirdi. 

Crypto Aid Israel; Bitcoin, Ethereum, Tether, USD Coin ve daha fazlası dâhil olmak üzere çok sayıda kripto para biriminde bağış toplamak için tasarlanmış bir multisig cüzdanı başlatıyor.

Bu katkılar, savaştan etkilenen bireylere yardım sağlayacaktır. Cüzdan, yerel topluluğun güvenilir üyelerine emanet edilecek ve tam bir şeffaflıkla işletilecektir.

Bu girişime İsrail'in önde gelen MPC platformu ve küresel Web3 dünyasının önde gelen kuruluşlarından Fireblocks öncülük ediyor. Fireblocks; toplanan varlıkların denetlenmesi ve yönetilmesi, bağışların güvenli bir şekilde ele alınmasının garanti edilmesi ve böylece potansiyel katkıda bulunanlar arasında güven aşılanması gibi önemli sorumlulukları üstlenmektedir.

İsrail ve Kripto Para Dünyası

Web3 Topluluğu, Savaş Nedeniyle Yardım Kampanyası Başlattı!

İsrail, en iyi küresel borsalardan bazılarına ev sahipliği yapan en başarılı kripto topluluklarından birine sahip. İsrailli düzenleyiciler ve bankacılık kurumları, yerel kripto topluluğu için destekleyici adımlar atmaktadır.

2022 yılının başlarında İsrail'in en büyük bankalarından biri olan Bank Leumi, Bitcoin ve Ethereum ticaretine ilk izin verenler arasındaydı. Bank Leumi, kolaylaştırmak için dijital platform Pepper Invest ile ortaklık kurdu. Müşterileri için kripto para ticaretini kolaylaştırmak amacıyla Pepper Invest, İsrail Vergi Dairesi tarafından belirlenen yönergelere bağlı kalarak ve vergilerin toplanmasını sağlayarak vergilendirmenin inceliklerini ele alacak.

Bu yılın başlarında Şubat 2023'te İsrail'in Tel Aviv Borsası da bir kripto ticaret lisansı için başvurdu. İsrail-Filistin çatışması, kripto topluluğundaki tartışmalara hâkim olsa da kripto piyasası üzerinde hala büyük bir etkisi yok. Fakat gerilimin daha fazla tırmanması, fiyat hassasiyetinin artmasına yol açabilir.

Kaynak: CoinGape

Web3 Topluluğu, Savaş Nedeniyle Yardım Kampanyası Başlattı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar