Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

WGC: Bitcoin sadece işlem yapmak için kullanılırsa sorunlar çıkar!

ABONE OL:

Dünya Altın Konseyi (WGC),  kripto para birimi Bitcoin hakkında yayınladığı raporla ilgili açıklamalarına devam ediyor. Bitcoin hakkında Dünya Altın Konseyi (WGC) yetkilileri, henüz şu an için altının yerine geçemeyecek olduğu ve dünyanın en güvenilir yatırım aracı olan altının hemen yerini almasının gerçek olamayacak olduğunu raporlarına yansıtıyor. Kripto para birimleri hakkında bir süre önce yayınlanan raporlarda da altının yerini almasının mümkün olmadığını, ABD’li yatırımcıların kripto paralar ile altının yerini ayrı gördüğü ve altının değerinin asla düşmeyecek, hep değerli kalacak olduğunu düşündüklerini doğrulayan araştırmalar olmuştu.

Bitcoin, şu an için altının yerini alamaz. Bitcoin gelecekte sadece işlem yapmak için kullanılırsa bu daha büyük soruna yol açabilir ve kripto para birimlerinin sadece işlem yapmak için kullanılması çeşitli sorunlar doğurabilir. – Dünya Altın Konseyi (WGC)

Bitcoin ile ilgili olarak yapılan bu açıklama, kısa sürede altının yerini alamayacak olduğunu ifade ediyor olsa da altının yerini çeşitli alanlarda alması mümkün. Çok yakın zamanda olmasa da uzun vadede kripto paraların borsalar tarafından alınan komisyon oranlarının düşmesi ve mağazalar tarafından Bitcoin kabul edilmeye başlaması, yatırım aracı olarak daha sabit bir değere sahip olması Bitcoin’in altının yerine geçmesinde büyük rol oynayabilir. Bitcoin’in altına yatırım aracı olarak rakip olması ise uzun vadede dahi zor görülen bir ihtimal.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  The Economist Dergisi 30 Yıl Önceden Bitcoin’i Tahmin Etti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu