Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Whalemap’den şoke eden yorum! Bitcoin gerçekten düzeltme yapacak mı?

Dün Pfizer’ın %90 etkili Covid-19 aşısı geliştirdiğini duyurması ile Bitcoin spot borsalarda düşüşe geçti. Aynı dakikalarda altında büyük bir darbe aldı. Bitcoin ve altın arasındaki korelasyon farkı kurumsal tüccarları ve analistleri rahatlattı. Bitcoin için yeni bir istek ortaya çıktı. Bu isteği karşılamak için BTC madencileri borsalara Bitcoin aktarmaya başladı.

Bitcoin gerçekten düzeltme yapacak mı?

Şu anda her saatte 25 BTC kripto para borsalarına giriyor. Bu oranda bir gün önce saat başına sadece 6 BTC’ydi. Kısaca aşı haberi ile borsalara BTC akışı 4 kat arttı. Bu yüzden tüccarlar kısa vadede Bitcoin’de bir düşüş olabileceğini düşünüyor.

Whalemap'den şoke eden yorum! Bitcoin gerçekten düzeltme yapacak mı? –

Son zamanlarda Bitcoin madencilerinin elinde bulunan BTC miktarı artmış olsa da borsalara aktarılan bu yüksek miktardaki BTC’ler fiyatta satış baskısı yaratmak için yeterli olmayabilir. Yeni Bitcoin ihtiyacının çıkması ile madencilerin satmak için borsalara aktardığı Bitcoin’ler anında satın alınabilir.

Bu ayı sinyallerine rağmen güncel Bitcoin rallisinde balinalar ve kurumlar çok büyük bir rol oynamaktadır. Bu yüzden bu kesimlerin Bitcoin hareketli çok önemlidir. Bitcoin balinaları 12,900 dolarda BTC almaya başlamıştır ve şu anda hala Bitcoin alımı yapmaktadır. Whalemaps’in aşağıdaki grafiği balinaların alım yaptığı bölgeleri göstermektedir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Fuhuş ve uyuşturucu için Bitcoin tercih edenlerin sayısı arttı

Whalemap'den şoke eden yorum! Bitcoin gerçekten düzeltme yapacak mı? –

Balinalara ek olarak kurumsal şirketlerinde Bitcoin alması perakende tüccarlarına güvence sağlamaktadır. Kurumsal tüccarlar güncel seviyelerden Bitcoin alımı yapmadan önce 10,000 dolar civarında yüklü miktarda BTC almıştır.

Bitcoin madencileri BTC eko sisteminde çok büyük bir role sahip olsa da balinaların ve kurumsal şirketlerin rolü de çok büyüktür. Özellikle Bitcoin yarılanmasından 6 ay sonraki dönem Bitcoin satın alım dönemidir ve soğuk cüzdanlarda bulunan BTC miktarının kâr oranı şu anda %97’ye çıkmıştır.

Kısa vadede Bitcoin fiyatında bir düzeltme geleceği korkusu sağlam dayanaklara sahip değildir. 2020’nin 3. çeyreğinde Square Crypto toplamda 160,000 adet Bitcoin satışı yapmıştır. Bu miktar madenciliği yapılan BTC’den 2 kat daha fazladır. Sadece bu bilgi kurumsal tüccarlar için yeterlidir. Ayrıca, 160,000 adet Bitcoin satışı kurumsal kesimin Bitcoin’de boğa olduğunu kanıtlar. Yine de Bitcoin madencilerinden gelen satış yapılacağı baskısı bir sorun teşkil etse de balinalar böyle bir satış yapmaya düşünmemekte ve bunun yerine BTC almaya devam etmektedir.

“Ünlü analist açıkladı! Ethereum 2.0 fiyatı nasıl etkileyecek?” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/unlu-analist-acikladi-ethereum-2-0-fiyati-nasil-etkileyecek/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu