Wheaton Değerli Metaller Blockchain kullanacak

1 Dakikada Okunabilir


Wheaton Değerli Metaller şirketinin yakın zamanda yaptığı özel bir anlaşma sonucunda Blockchain teknolojisini kullanacak olduğu, Blockchain teknolojisinin şirketin ürün takibinde kullanılacak olduğu açıklandı. Değerli madenler veya metaller dünyada çok fazla insanın lüks olarak ilgi gösterdiği ürünler olabiliyor. Altın ve benzer değerli taşların aksine metallerde insan hayatında ciddi rol oynuyor.

WPM’nin, metal muhasebe işlemlerini kolaylaştırmak için blok zinciri tabanlı STAMP’i kurmak için yazılım şirketi Blockhead Technologies ile anlaşma imzaladığı ve bu konuda anlaşmanın detaylarını kamuyla paylaşmadığı açıklandı. Spesifik olarak, platform, kullanıcılarının sertifikasyonunu takip etmesini ve bazı takip sürecini hızlandırmayı istiyor. Blockchain konusunda yapılan çalışmalar sonucunda şirket verileri çok daha hızlı ve daha rahatlıkla analiz edebilecek olduğunu düşünüyor.

WPM dünyanın en büyük değerli metal üretim şirketlerinden biridir. 2018 yılının dördüncü çeyreğinde, WPM 475 milyon dolar değerinde 365 gün içerisinde 110 milyon dolar kar elde etmiştir. Şirket 370.000 ons altın, 24 milyon ons gümüş ve 14.000 ons palladyum ürettiklerini 2018 yılı faaliyet raporunda açıklamıştır.

Dünyadaki diğer bazı önemli üreticiler ve metal ürünlerine ilgi gösteren tüketici birlikleri de blok zinciri iç süreçlerine entegre olmaya yönelik olarak bazı bir takım adımlar atmaya karar verdi. Nisan ayında Volkswagen, elektrikli araçlar için lityum iyon pillerde kullanılan kobaltın temin ve geleceği konusunda Blockchain kullanacak olduklarını ve bu teknolojinin yararlı olabileceğine inanmayı sürdürdükleri açıklamasında bulundu.


error: Kopyalama Engellendi!