Anasayfa Sektörel Wirex, Yeni Kripto Kartını Tanıttı: Bu Özellikler Dikkat Çekti!

Wirex, Yeni Kripto Kartını Tanıttı: Bu Özellikler Dikkat Çekti!

Sektörel

Wirex, gözetimsiz kripto banka kartı hizmeti olan W-Pay'i tanıttı. İşte ayrıntılar...

Wirex, Kripto Banka Kartını Tanıttı: Bu Özellikler Dikkat Çekti!

Dijital ödeme hizmeti sağlayıcısı Wirex, sıfır bilgi kanıtı (ZK-proof) teknolojisinden yararlanan W-Pay adlı devrim niteliğindeki gözetimsiz kripto banka kartı hizmetini tanıttı.

Son yıllarda Wirex, kripto özellikli bir kartı piyasaya süren ilk ödeme teknolojisi firması olmasıyla dikkat çekiyor. Wirex, 2015 yılında söz konusu kartı piyasaya sürdüğünden beri kendi yerel hizmet tokeni olan WXT'nin yanı sıra dünyanın ilk kripto ödül programı olan ve kart sahiplerine her işlem için WXT'de yüzde 8'e varan geri ödeme sunan Cryptoback''i tanıttı.

Wirex, 130 ülkede altı milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren Visa ve Mastercard ödeme ağlarının temel bir katılımcısıdır.

W-Pay Hangi Temel Özelliklere Sahip?

Wirex, Yeni Kripto Kartını Tanıttı: Bu Özellikler Dikkat Çekti!

Wirex tarafından yapılan basın açıklamasına göre; W-Pay, Polygon'un Zincir Geliştirme Kiti (CDK) kullanılarak inşa edilen ve sıfır bilgi teknolojisi ile desteklenen merkeziyetsiz bir çözümü temsil ediyor.

Bu entegrasyon, ölçeklenebilirliği ve güvenliği artırmayı vadediyor. Polygon'un CDK'sı, kullanıcıların ve şirketlerin kendi ZK destekli Layer-2 ağlarını geliştirmelerine imkân tanıyan ZK kanıtlarına güçlü bir şekilde odaklanmaktadır.

Kripto alanında ZK-proof tabanlı ölçeklenebilirlik çözümleri, bir tarafın bir iddianın doğruluğunu iddianın ayrıntılarını açıklamadan başka bir tarafa kanıtlamasına izin verme yetenekleri nedeniyle büyük popülerlik kazanmıştır. Ethereum ve Polygon, ZK-proof'lara odaklanan önemli gelişmelere tanık oldu.

W-Pay, merkeziyetsiz cüzdanları ve merkeziyetsiz uygulamaları (DApps) kripto banka kartları çıkarma konusunda güçlendiren öncü özellikler sunmaktadır. Bu merkeziyetsiz yaklaşım, üçüncü taraf risklerini ortadan kaldırarak hesap sahiplerinin fonları üzerinde münhasır kontrol sahibi olmalarını sağlıyor.

W-Pay'in temel özellikleri arasında ZK teknolojisi ile kolaylaştırılan hızlı ve güvenli işlemler, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumluluk ve doğal karmaşıklıkları azaltarak işlem süreçlerini kolaylaştıran bir özellik olan hesap soyutlama yer alıyor.

Polygon 2.0'ın CDK'sı, Ethereum ağındaki hesaplaşmaları basitleştiriyor ve birleşik bir likidite havuzuna otomatik erişim sağlayarak sınırsız inovasyon ve birlikte çalışabilirliğe kapı açıyor.

Wirex CEO'su ve kurucu ortağı Pavel Matveev, konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

W-Pay, merkeziyetsiz uygulamaların yerleşik ödeme ve bankacılık altyapılarına sorunsuz entegrasyonunu kolaylaştırarak inovasyonu somutlaştırıyor. Taahhüdümüz, kullanıcıların varlıkları üzerinde her zaman mutlak kontrole sahip olduğu, gelişmiş güvenlik ile karakterize edilen güvenilir bir kullanıcı deneyimi sağlamaktır.

W-Pay'in çığır açan ödeme teknolojisi, Haziran ayında Litvanya Merkez Bankası tarafından UAB PayrNet'in lisansının iptal edilmesinin ardından Wirex'in kart ortağı UAB PayrNet ile yaşanan zorlukların ortasında ortaya çıktı. Bu aksilik, Wirex'in Avrupa Ekonomik Alanı'ndaki hizmetlerini askıya almasına yol açtı.

Wirex, Yeni Kripto Kartını Tanıttı: Bu Özellikler Dikkat Çekti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar