Anasayfa Altcoin Worldcoin, Bu Ülkede Yeni Bir Engelle Karşılaştı: Komite Kuruldu!

Worldcoin, Bu Ülkede Yeni Bir Engelle Karşılaştı: Komite Kuruldu!

Altcoin

Tartışmalı kripto para projesi Worldcoin'i araştırmak için Doğu Afrika ülkesinde yeni bir adım atıldı.

Worldcoin, Bu Ülkede Yeni Bir Engelle Karşılaştı: Komite Kuruldu!

Worldcoin kripto para birimi projesi, Kenya'da başka bir engelle karşılaştı. Hükûmet, tartışmalı varlığı araştırmak için 15 üyeli bir parlamento komitesi oluşturdu.

Yerel bir gazetenin haberine göre; Kenya hükûmeti, tartışmalı kripto projesini incelemek için Narok West Parlamento Üyesi Gabriel Tongoyo başkanlığında 15 üyeli bir komite kurdu. Parlamento komitesinin projeyi araştırmak ve raporunu Meclis komitesine sunmak için 42 günü var.

Kripto para projesiyle ilgili parlamento soruşturması; projenin, kullanıcıların irisini taramayı durdurmaya yönelik hükûmet talimatlarına uymaması nedeniyle Kenya'nın Worldcoin'in operasyonlarını askıya almasından yaklaşık üç hafta sonra geldi.

Üst Düzey Yetkili: Worldcoin Ciddi Güvenlik Riskleri Oluşturuyor

Worldcoin operasyonlarının askıya alınmasında önemli bir rol oynayan İçişleri Kabinesi Sekreteri Kithure Kindiki, Meclis komitesine "hükûmetin Worldcoin'in vatandaşları kaydetme ve iris verilerini toplama faaliyetlerinden endişe duyduğunu ve bunların hepsinin ciddi güvenlik riskleri oluşturduğunu" söyledi.

Worldcoin, Bu Ülkede Yeni Bir Engelle Karşılaştı: Komite Kuruldu!

Parlamento komitesinin dışında Worldcoin projesi, Kenya'daki çeşitli düzenleyici kurumlar tarafından topyekün bir ret ile karşı karşıya kaldı. Mahkeme, ayrıca veri komiseri ofisi tarafından açılan bir davanın ardından Worldcoin'in faaliyetlerini askıya aldı.

Mahkeme, Worldcoin tarafından geçen yıl Nisan ile Ağustos 2023 arasında zaten toplanan verilerin dava tamamlanana kadar saklanması gerektiğine karar verdi.

Kullanıcıların irisini taramak için yerel kripto para birimi olan WLD coin'i sunan dijital kimlik odaklı bir kripto projesi olan Worldcoin, tartışmaların ve hype'ın ortasında başlatıldı. Proje, deneme aşamasında yaklaşık 2 milyon kullanıcıyı bünyesine kattı.

Bununla birlikte proje çok sayıda ülkede halkın kullanımına sunulduğu zaman söz konusu projenin tartışmalı taktiklerine ilişkin çeşitli raporlar ortaya çıktı. Bu da Nijerya, Birleşik Krallık, Arjantin, Almanya ve Kenya'daki hükûmetleri projeyi araştırmaya sevk etti.

Worldcoin, Bu Ülkede Yeni Bir Engelle Karşılaştı: Komite Kuruldu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Burak Atik
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Barimeks Nedir? Barimeks Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Borsa Kullanıcılarının Vazgeçilmezi YubiKey Nedir?
Rehber Deniz Gencer