Anasayfa Sektörel Worldcoin Çılgınlığı Sürüyor: Kullanıcılar Kuyruk Oluşturdu!

Worldcoin Çılgınlığı Sürüyor: Kullanıcılar Kuyruk Oluşturdu!

Sektörel

Worldcoin (WLD) büyük ilgi topladı ve her 8 saniyede bir kişinin gözü tarandığı ortaya çıktı...

Worldcoin Çılgınlığı Sürüyor: Kullanıcılar Kuyruk Oluşturdu!

Şüpheciliğe rağmen, yapay zekâ (AI) aracı ChatGPT'nin arkasındaki platform OpenAI'nin kurucu ortağı ve CEO'su Sam Altman tarafından ortaklaşa geliştirilen dijital kimlik projesi için yakın zamanda piyasaya sürülen Worldcoin (WLD) büyük ilgi topladı.

Gerçekten de, Altman'ın kendisinin de belirttiği gibi, istekli katılımcılar, WLD kurucu ortağının 26 Temmuz'da bir tweet'te paylaştığı videoda görüldüğü gibi, projede yer almak için gözbebeklerinin taranması için dünyanın dört bir yanındaki Worldcoin tesislerinin önünde sıraya giriyorlar. 

Ona göre, "Orb" aygıtıyla gözlerini tarayan ve bu blockchain projesine katılmak için kimliklerini doğrulayan insanların oranı, Worldcoin'in (WLD) halka açılmasının üzerinden yalnızca üç gün geçmesine rağmen, her sekiz saniyede bir kişidir.

Aynı zamanda, Twitter kullanıcısı Mark Mcgrath, bir Worldcoin ofisine gitmeyi, Worldcoin uygulamasından QR kodunu göstermeyi ve Worldcoin çalışanının Orb'u tutmasını içeren kişinin gözünü tarama işleminin bir videosunu ve ayrıntılarını paylaştı. birinin yüzünü ve irislerini tarıyor.

Woldcoin'e Gelen Bitmek Bilmeyen Eleştiriler

İlginç bir şekilde, Twitter'ın kurucu ortağı Jack Dorsey, Altman'ın tweet'ine hayal kırıklığına uğramış bir yüz emojisiyle tepki göstererek, projeden hoşlanmadığını ve endişelerini ve coşkulu katılımcıların ordusunun büyüklüğünü gösterdi. Gerçekten de, Dorsey daha önce projenin lansmanı hakkında uğursuz bir yorum yapmıştı: "Orb'u ziyaret et yoksa Orb seni ziyaret eder."

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin'in "kaçınılmaz gizlilik sızıntılarına, insanların internette anonim olarak gezinme becerilerinin daha da aşınmasına, otoriter hükümetler tarafından zorlanmaya ve güvenli olmanın potansiyel imkansızlığına" yol açabileceğini savunmasıyla Dorsey eleştirisinde tek olmaktan çok uzak.

Bu arada, Cosine olarak bilinen merkezi olmayan finans (DeFi) güvenlik platformu SlowMist'in kurucu ortağı, 25 Temmuz'da bildirildiği gibi, "başarısız olma olasılığı yüksek" olmasına rağmen, başarılı olması durumunda Worldcoin'i "kötü bir yaratım" olarak nitelendirdi.

Diğer eleştirmenler arasında, projenin kurucu ortakları Altman ve Alex Blania ile yapılan bir röportajın videosunu paylaşan XRP yanlısı bir hukuk uzmanı olan John E. Deaton da yer alıyor; Deaton, ABD'deki "düzenleyici belirsizlik nedeniyle" WLD dağıtımına ilişkin soruyu geçiştirdi ve avukatın Worldcoin'den "olabildiğince hızlı KAÇMAK için bir sinyal" olduğunu söyledi.

Bu arada, Worldcoin'in yerel tokeni WLD, kripto para piyasası izleme sitesi CoinMarketCap'ten alınan en son bilgilere göre, son 24 saatte %7,85'lik bir düşüş kaydederek ancak haftalık grafiğindeki %23,94'lük kazancını koruyarak basın saatinde 2,19$ fiyatından el değiştiriyordu.

Kaynak: Finbold

Worldcoin Çılgınlığı Sürüyor: Kullanıcılar Kuyruk Oluşturdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan