Anasayfa Altcoin Worldcoin Önemli Bir Duyuru Yaptı: Kasım Ayında Durduracak!

Worldcoin Önemli Bir Duyuru Yaptı: Kasım Ayında Durduracak!

Altcoin

Worldcoin, Kasım ayında Orb operatörlerine USDC ile ödeme yapmayı durduracak.

Worldcoin Önemli Bir Duyuru Yaptı: Kasım Ayında Durduracak!

Worldcoin, Orb operatörlerine - insanların irislerini taradıkları için ödüllendirilenlere - kendi yerel WLD tokeni ile ödeme yapmaya başlayacak ve Kasım ayının başlarında USDC'yi aşamalı olarak kaldıracak.

Worldcoin'in 22 Ekim'de yaptığı duyuruya göre, WLD tokenleri karşılığında insanların irislerini taramakla görevli bağımsız ekosistem katılımcıları olan Orb operatörlerine Kasım ayından itibaren USDC cinsinden ödeme yapılmayacak. Değişiklik, çoğu yetki alanını etkileyecek.

Worldcoin, Orb operatörlerine tamamen WLD cinsinden ödeme yapma hamlesinin, 24 Temmuz'da resmî olarak başlatılan projenin "geçiş aşamasının" parçası olduğunu dile getirdi. Worldcoin Vakfı, 10 Ekim'de belirli operatörlere WLD tokenleri ile ödeme yapmak üzere bir pilot program başlattı.

Worldcoin Vakfı; geçiş sürecinin, Kasım 2023'te tüm operatörlerin ileriye dönük WLD alacağı şekilde tamamlanmasını bekliyor.

Blog yazısında Worldcoin, WLD tokenlerinin şu anda Amerika Birleşik Devletleri'nde ve "diğer bazı kısıtlı bölgelerde" yaşayan kişiler veya şirketler için mevcut olmadığını belirtti.

Verilere Göre WLD Token Arzı Arttı

Worldcoin Önemli Bir Duyuru Yaptı: Kasım Ayında Durduracak!

Worldcoin'in resmî Dune Analytics gösterge tablosundan alınan veriler, lansman sırasında yaklaşık 100 milyon olan WLD token arzının şu anda yaklaşık 134 milyona yükseldiğini gösteriyor.

Şu ana kadar ihraç edilen yaklaşık 134 milyon WLD tokenin 100 milyonu piyasa yapıcılara kredi olarak dağıtılırken, kalan 34 milyonu Orb operatörlerine ve yeni kullanıcılara "ücretsiz kullanıcı hibesi" şeklinde verildi.

Worldcoin'e göre; toplam beş piyasa yapıcı kuruluş, 24 Ekim 2023'te sona erecek olan 100 milyon WLD kredisini aldı. Fakat Worldcoin, bu kredilerin sona erme tarihini 75 milyon WLD'lik azaltılmış bir miktarla 15 Aralık'a kadar uzatacağını bildirdi.

Duyuruda, "Piyasa yapıcılar, anlaşmanın bir parçası olarak kalan 25 milyonun bir kısmını ya da tamamını iade edecek ya da alternatif olarak satın alacak." denildi.

Worldcoin'in yerel WLD tokeninin fiyatı, lansman sonrası yaşanan uzun süreli düşüşün ardından son haftalarda bir miktar toparlandı.

WLD fiyatı, 27 Temmuz'da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,65 dolara ulaştıktan sonra yüzde 63'lük bir düşüşle 13 Eylül'de 0,97 dolara kadar geriledi. TradingView verilerine göre; WLD fiyatı, şu anda 1,64 dolardan el değiştiriyor.

Worldcoin Önemli Bir Duyuru Yaptı: Kasım Ayında Durduracak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Bitcoin ETF Nedir?
Rehber Burak Atik
En İyi 20 Bitcoin Cüzdanı
Rehber Hüseyin Özlan