Anasayfa Sektörel Worldcoin'in Başı Dertte: Yetkililer Bu Sebeple Projeyi Araştırıyor

Worldcoin'in Başı Dertte: Yetkililer Bu Sebeple Projeyi Araştırıyor

Sektörel

OpenAI CEO'su Sam Altman'ın yeni kurduğu kripto para girişimi Worldcoin (WLD), başta Fransa olmak üzere düzenleyici kurumların dikkatini çekiyor...

Worldcoin'in Başı Dertte: Yetkililer Bu Sebeple Projeyi Araştırıyor

Sam Altman'ın yeni kurulan kripto para birimi girişimi Worldcoin (WLD), düzenleyicilerin dikkatini çekiyor ve Fransa en son dikkat çeken ülke oldu. Fransız gizlilik düzenleyici CNIL, ChatGPT'nin kurucu ortağı tarafından Worldcoin'in piyasaya sürüldüğünü kabul etti. Ancak düzenleyici kurum, şirketin biyometrik veri toplama uygulamalarının yasallığıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Yakın tarihli bir rapora göre CNIL, Worldcoin'in gerektirdiği iris taramasının "şüpheli göründüğünü" öne sürdü. CNIL dedi ki:

"Worldcoin (WLD) Fransa'da veri topladı ve CNIL soruşturma başlattı."

Bu benzersiz proje, benzersiz doğrulama süreci nedeniyle dikkatleri üzerine topladı. Bu, onu tipik kripto para projelerinden ayıran iris taramasını içerir. Tam doğrulama elde etmek için, kullanıcıların Orb adlı özelleştirilmiş bir cihaz kullanarak irislerini taramaları gerekir. Bu Alman üretimi ürün, benzersiz bir tanımlayıcı oluşturur. Şu anda yaklaşık 200 Orb mevcut.

Fransa'da bu hizmeti almakla ilgilenenlerin 11 Rue de l'École Polytechnique, Paris adresindeki Level Coworking Café'yi ziyaret etmeleri gerekiyordu. Ek olarak, CNIL'in soruşturması, soruşturmaların sorumluluğunun Almanya'daki Bavyera eyalet otoritesinin yetkisi altında olduğunu ortaya çıkardı. Daha sonra, Bavyera makamı, CNIL'in yardımıyla soruşturmalara liderlik ediyor.

Artan İncelemeler Nedeniyle Worldcoin (WLD) Yok Olabilir mi?

Worldcoin'in (WLD) hizmet şartlarına göre, ABD vatandaşları, sakinleri ve ABD'de bulunan herkes dahil olmak üzere ABD'deki bireylerin ve şirketlerin tokenleri kullanması, satın alması veya tokenlere erişmesi yasaktır. Bu kısıtlamaya rağmen Worldcoin, “Orb turuna” Miami, San Francisco ve New York City gibi bazı ABD şehirlerini dahil etti. Bu, insanları protokol hakkında eğitmeyi ve Orb kullanarak World ID'ye kaydolmayı kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Worldcoin'in Başı Dertte: Yetkililer Bu Sebeple Projeyi Araştırıyor

Ayrıca, İngiltere'nin veri düzenleyicisi Bilgi Komiserliği Ofisi, projenin kapsamlı bir incelemesini yapacağını ve veri yasalarına uygunluğunu belirlemek için daha fazla araştırma yapacağını duyurdu. Projede kullanılan biyometrik doğrulama işleminin daha fazla ülkenin ilgisini çekmesi muhtemeldir. Bu, daha fazla inceleme ve soruşturmaya yol açabilir.

Worldcoin'in Başı Dertte: Yetkililer Bu Sebeple Projeyi Araştırıyor içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan