Coin Rehberi

Wrapped Bitcoin (WBTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Wrapped Bitcoin (WBTC) Nasıl Alınır? ana konumuza girmeden önce Wrapped Bitcoin (WBTC) Nedir?, Wrapped Bitcoin (WBTC) Ne İşe Yarar? ve Wrapped Bitcoin (WBTC) Nereden Alınır? konularını öğrenmemiz gerekiyor. Çok geçmeden ilk WBTC nedir adlı konumuza bakalım:

Wrapped Bitcoin (WBTC) Nedir?

Wrapped Bitcoin (WBTC) Ethereum (ETH) blok zincirinde tokene dönüştürülmüş Bitcoin (BTC)’dir. Wrapped Bitcoin (WBTC) ERC-20 standardına uyar ve Ethereum blok zincirinin temel uyumluluk standartlarını karışılar. Bu uyumlulukları ile WBTC; Ethereum eko sisteminde yer alan merkezi olmayan borsalarda, kripto para kredi hizmetlerinde, tahmin marketlerinde ve diğer DeFi odaklı ERC-20 hizmetlerinde kullanılabilir.

Wrapped Bitcoin (WBTC) 1’e 1 oranında Bitcoin’ sabittir. Bu sabitlik Bitcoin fiyatını otomatik olarak takip eden satıcılar ve saklama hizmet sunucuları tarafından sağlanır. Bu taraflar Wrapped Bitcoin (WBTC) fiyatının her zaman Bitcoin (BTC) fiyatına eşit olduğundan ve kullanıcıların BTC ve ETH ağları arasında merkezi olmayan ve otomatik bir şekilde likidite transfer edebilmelerinden emin olur.

Wrapped Bitcoin (WBTC) ilk olarak 28 Kasım 2018’de duyurulmuş ve 31 Ocak 2019’da piyasa sürülmüştür. Wrapped Bitcoin (WBTC) resmi internet sitesi için buraya tıklayabilirsiniz. Wrapped Bitcoin (WBTC)’in bir kurucusu yoktur, bunun yerine WBTC Bitgo, Kyber Network ve Ren projeleri tarafından ortaklaşa olarak kurulmuştur.

Bitgo, bir kripto para saklama hizmet sunucusudur. Kyber Network, blok zincir likidite protokolüdür. Ren’de blok zincirler arası kripto para birimleri ve DeFi uygulamaları için bir çözüm üreticisidir.

Wrapped Bitcoin (WBTC) Ne İşe Yarar?

Wrapped Bitcoin (WBTC), Ethereum ağında Bitcoin (BTC)’dir. Dünya genelinden en çok kullanılan blok zincir ağı olan Ethereum’a en iyi kripto para birimi Bitcoin’in gelmesi ile BTC, DeFi, merkezi olmayan borsalar ve Ethereum eko sisteminde yer alan diğer ERC-20 token servislerinde sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Wrapped Bitcoin (WBTC) Nereden Alınır?

Wrapped Bitcoin (WBTC) çoğunlukla kripto para birimi borsalarından alınabilir. WBTC, satın almak aslında Bitcoin satın almak ile aynı şeydir. Tek fark WBTC tokenlerinizi Ethereum ağının sunduğu hizmetlerde kullanabilmenizdir.

Wrapped Bitcoin (WBTC) güncel ve hacim sırası olarak Binance, Uniswap (v2), Coinbase, FTX, Huobi Global, KuCoin, Bitfinex, Bittrex ve Sushiswap gibi kripto para birimi borsalarından satın alınabilir.

Wrapped Bitcoin (WBTC) Nasıl Alınır?

Wrapped Bitcoin (WBTC) Nasıl Alınır? Wrapped Bitcoin (WBTC) satın almak sadece 5 adımdır. Binance borsasından Wrapped Bitcoin (WBTC) satın alım işlemleri aşağıdaki gibidir:

Binance Borsasından Wrapped Bitcoin (WBTC) Nasıl Alınır?

Binance borsasından Wrapped Bitcoin (WBTC) Nasıl Alınır? Binance borsasından Wrapped Bitcoin (WBTC) satın almak sadece 5 adımdır. Aşağıdaki adımları izleyerek Binance üzerinden Wrapped Bitcoin (WBTC) satın alabilirsiniz:

 1. Binance borsa hesabınıza giriş yapın.
 2. Ana sayfadan Piyasalar sekmesine tıklayın.
 3. Piyasalar sayfasında Kategoriler ve Tümü seçeneğine tıklayın.
 4. Koin arama kısmına “WBTC” yazın ve aşağıda gösterilen büyük kırmızı alanın içine tıklayın.
 5. Yeni açılacak WBTC/USDT ticaret ekranından hızlı bir şekilde Wrapped Bitcoin (WBTC) alabilirsiniz.
Wrapped Bitcoin (WBTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi - Koinbox.Net
https://www.binance.com/tr/trade/WBTC_BTC

İlgili içerik: Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Wrapped Bitcoin (WBTC) Nasıl Saklanır?

Wrapped Bitcoin (WBTC) Nasıl Alınır? öğrendik, şimdi de Wrapped Bitcoin (WBTC) Nasıl Saklanır? konusuna bakalım:

Wrapped Bitcoin (WBTC) en basit olarak Ethereum ağında Bitcoin (BTC) olduğundan dolayı WBTC tokenlerinizi ERC-20 destekli bir kripto para birimi cüzdanında saklayabilirsiniz.

Wrapped Bitcoin (WBTC) Nasıl Çalışır?

Bir Bitcoin (BTC) Wrapped Bitcoin’e (WBTC) dönüştürülerek WBTC adlı kripto para birimi oluşturulur. Dönüştürülen Bitcoin (BTC) BitGo Trust şirketinde saklanır. Daha sonra yeni oluşturulmuş WBTC istenilen zamanda BTC’ye dönüştürülebilir.

Wrapped Bitcoin (WBTC), Bitcoin ağında değil de Ethereum ağında bulunan DeFi eko sisteminin büyük bir çoğunluğunda kullanılabilir. Wrapped Bitcoin (WBTC) ile kripto para kredileri alınabilir, WBTC akıllı sözleşmelerde kullanılabilir.

1 Wrapped Bitcoin (WBTC) Kaç TL?

1 Wrapped Bitcoin (WBTC) şu anda 343.577 bin Türk lirasına denk gelmektedir. Şu anda Wrapped Bitcoin (WBTC) 40.209 dolardan işlem görmektedir. Wrapped Bitcoin (WBTC) fiyatını öğrenmek için Bitcoin (BTC) fiyatına da bakabilirsiniz.

Wrapped Bitcoin (WBTC) Hemen Satıp Paraya Çevrilir mi?

Wrapped Bitcoin (WBTC) hızlı bir şekilde yukarıda listelediğimiz borsalarda satılarak paraya çevrilebilir. Tabi Wrapped Bitcoin (WBTC) tokenlerinizi bir DeFi projesinde ya da akıllı sözleşme de kilitlemediyseniz bu işlemi yapabilirsiniz. Aksi takdirde WBTC tokenlerinizin kilit açılma tarihini beklemeniz gerekir. Ayrıca Wrapped Bitcoin (WBTC) tokenlerinizi hızlı bir şekilde BTC’ye de çevirebilirsiniz.

Wrapped Bitcoin (WBTC) Aldıktan Sonra Nasıl Saklayabilirim?

Wrapped Bitcoin (WBTC) satın aldıktan sonra bir kripto para borsa cüzdanı, ERC-20 destekli bir sıcak cüzdan ve soğuk cüzdan kullanarak Wrapped Bitcoin (WBTC) tokenlerinizi saklayabilirsiniz. En iyi ERC-20 cüzdanları aşağıdaki gibidir:

 1. Ledger Nano s ve Ledger Nano X
 2. Trezor
 3. MyEtherWallet
 4. Metamask
 5. CoinBox Wallet
 6. Atomic Wallet
 7. Coinomi
 8. Trust Wallet
 9. Lumi Wallet
 10. MyCrypto
 11. Coinbase Wallet
 12. Parity
 13. Mist
 14. Guarda Wallet
 15. Eidoo
 16. Enjin Wallet
 17. imToken Wallet
 18. Exodus
 19. Jaxx
 20. Bread (BRD) Wallet
 21. KeepKey

Kredi Kartı ile Wrapped Bitcoin (WBTC) Alabilir miyim?

Evet, yukarıda listelediğimiz Wrapped Bitcoin (WBTC) alabileceğiniz borsalardan kredi kartı ile Wrapped Bitcoin (WBTC) satın alabilirsiniz.

Wrapped Bitcoin (WBTC) Cüzdanı Nasıl Açılır?

Wrapped Bitcoin (WBTC) cüzdanı açmak için yukarıdaki en iyi 21 ERC-20 cüzdanının birinde hesap açın. Daha sonra hesap bilgilerinizi doldurun ve güvenlik önlemlerini eksiksizce tamamlayın. Bu adımı da bitirdikten sonra Wrapped Bitcoin (WBTC) tokenlerinizi yeni cüzdanınıza aktarabilirsiniz.

Wrapped Bitcoin (WBTC) Geleceği

Wrapped Bitcoin (WBTC) Nasıl Alınır? ana konumuzu öğrensek de Wrapped Bitcoin (WBTC) Geleceğine bakalım:

Wrapped Bitcoin (WBTC)’in geleceği hem Bitcoin’e hem de Ethereum’a bağlıdır. Wrapped Bitcoin (WBTC), Ethereum ağında DeFi protokolleri gibi hizmetler kullanıldığından dolayı WBTC’nin geleceği daha çok Ethereum blok zincirinin benimsenmesinde yatmaktadır.

Wrapped Bitcoin (WBTC) geliştiricilerinin kripto para sektöründe yer alan en büyük şirketlerden bazılar olması ne kadar Wrapped Bitcoin (WBTC)’ye güven sağlasa da asıl konu WBTC’nin ilerleyen zamanlarda ne kadar çok kullanılacağıdır. Ethereum ağında, Bitcoin kullanmak isteyen kişilerin tek tercihi Wrapped Bitcoin (WBTC)’dir. Böylece Wrapped Bitcoin (WBTC)’in Ethereum destekli çeşitli kripto para hizmetlerinde kullanılma oranı artarsa WBTC tokeninin geleceği açıktır.

Bitcoin açısından bakacak olursak, Bitcoin ağına Ethereum ağında yer alan DeFi ve diğer hizmetler gelirse WBTC kullanımı keskin bir şekilde düşebilir. Ayrıca Wrapped Bitcoin (WBTC) fiyatı Bitcoin (BTC)’e eşittir, bu herhangi bir BTC fiyat dalgalanmasından WBTC’nin de aynı şekilde etkileneceği anlamına gelir. Bitcoin fiyatı çok fazla artar ve insanlar Bitcoin’lerini Ethereum ağında kullanmak için WBTC’ye çevirirse belki de Wrapped Bitcoin (WBTC) piyasa değeri ile en büyük 2. kripto para birimi olabilir.

Wrapped Bitcoin (WBTC) Satın Al İşlemi Güvenilir mi?

Wrapped Bitcoin (WBTC) satın al işlemi son derece güvenlidir. Wrapped Bitcoin (WBTC) tokeninin arkasında kripto para hizmetleri sektöründe ad yapmış BitGo vardır. BitGo özellikle kripto para birimi saklama hizmetleri sunduğundan dolayı Wrapped Bitcoin (WBTC) satın almak tamamen güvenlidir. Yine de Wrapped Bitcoin (WBTC) almadan önce borsa hesabınızın güvenliği ve kullanmakta olduğunuz borsanın genel güvenliğinin sağlam olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Wrapped Bitcoin (WBTC) Nasıl Alınır? rehberimizin sonuna geldik, WBTC, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri hakkındaki haber ve rehberlerden çok hızlı bir şekilde haberdar olmak için Koinbox Haber Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 5 Puan: 4.4]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu