Blockchain HaberleriKripto Para Haberleri

Wu Zhongze: Blockchain teknolojisinin önünde daha uzun yıllar var

Eski Çin Bilim ve Teknolojisi bakanı Wu Zhongze blokchainin önünde daha uzun yıllar olduğunu söyledi. Ülkenin eski bilim ve teknoloji bakanı blok zincir sistemlerinin geliştirilmesi bakımın Çin, ABD ve Avrupa ülkelerinin birbirlerine yakın olduğunu söyledi. Bu açıklamalar Çin’in CBDC’si Dijital Yuan’ın son aşamalarına gelirken Çin’de gündeme oturdu.

Blockchain gelişmelerinde ülkeler birbirine çok yakın

Wu Zhongze, blok zincir eko sistemlerinde çok fazla yol kat edilmediğini söylese de Çin hala blockchain teknolojisinin ihtiyacı olan diğer sektörlerde lider konumda. Bu alanlar arasında, donanım, platform ve güvenlik hizmetleri, endüstri yatırımları, finansal gelişim ve imalat yer alıyor. Tüm bu sektörler blockchain teknolojisinin büyük rol oynayacağı alanlar olacağından dolayı bu sektörlerde ki olumlu gelişim dolaylı olarak blok zincir teknolojisini etkileyecektir.

 

blockchain

Eski bankan Çin’in blockchain teknolojisi gelişmelerine odaklanarak ülkeden teknolojinin kullanım alanlarının yani benimsenmenin hızla arttığını söyledi. Buna ek olarak eski bakan bu teknoloji gelişiminin çok önemli olduğunu ve blokchainlerin ilerleyen zamanlarda ekonomik büyümenin odak noktası olacağını söyledi.

Blockchainler yeni teknolojilerin geliştirilmesine yardımcı olacak

Şimdiye kadar Çin yeni teknolojilerin gelişmesinde ve yeni şeylerin test edilmesinde hep öncü konumda olmuştur. Şu anda blockchain teknolojisi çok yeni olsa da ülkede bu konu hakkında altyapılar çok gelişmiş durumdadır. Wu Zhongze bu konu hakkında, endüstrinin yeni teknolojilerin gelişmesinde öncülük edeceğini söyledi. Eski bakana göre bu yeni teknolojiler; 5G endüstriyel İnternet ve benzer diğer teknolojilerdir. Şimdiye kadar Çin bu alanlarda gelişmeler kaydetse de blockchain bu sektörlerde çok büyük bir rol oynayacak.

blockchain

Çin’de kripto paraların ve blockchain teknolojisinin güncel durumu

Çin’de kripto para ve blockchain teknolojisi geçtiğimiz yıllar çok büyük büyümelere imza attı. Ülke 5 yıldan daha fazla bir süredir CBDC’si Dijital Yuan’ı araştırıyor ve tasarlıyor. Kısa süre önce Dijital Yuan’ın kamuya açık testleri yapıldı. Dijital Yuan’ın küresel finansal ekosistemi değiştireceği tahmin ediliyor. Yine de Çin’in otorite odaklı doğası merkezi olmayan kripto para ve blockchain kesimlerini şüphelendiriyor. Blockchain sistemlerin Çin gibi denetleme odaklı bir ülke hakim olursa Bitcoin ve diğer kripto paralar bu durumda olumsuz yönde etkilenebilir.

“Son Dakika: Analistler bu haftanın en çok kazandıracak 5 Altcoin’ini açıkladı” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/son-dakika-analistler-bu-haftanin-en-cok-kazandiracak-5-altcoinini-acikladi/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu