Anasayfa Altcoin X, Kripto Ödemelerini Entegre Ederse Dogecoin Rallisi Gelir mi?

X, Kripto Ödemelerini Entegre Ederse Dogecoin Rallisi Gelir mi?

Altcoin

Sosyal medya platformu X'in (eski adıyla Twitter) kripto ödemelerini entegre etmesi halinde Dogecoin ralli yapabilir mi? İşte ayrıntılar...

X, Kripto Ödemelerini Entegre Ederse Dogecoin Rallisi Gelir mi?

Dogecoin fiyatı toparlanma hareketine 0,1doları hedefleyerek başladı ancak X'in (eski adıyla Twitter), kripto ödemelerine güç sağlamak için Dogecoin'i benimsemesi halinde bir ralli patlak verebilir.

Dogecoin, piyasadaki emsalleri gibi Ağustos ayındaki tasfiyelerin ardından kısa bir toparlanma yaşadı. Perşembe günü yüzde 1,5 artışla 0,0663 dolara yükseldi ve 312 milyon dolarlık işlem hacmi ve 9,3 milyar dolarlık piyasa değeri elde etti. 

Yeşil renkte olmasına rağmen DOGE fiyatının; 0,075 dolar, 0,085 dolar ve 0,1 dolar olmak üzere üç direnç seviyesini aşmak için taze likiditeye ihtiyacı var.

Raporlara göre; Elon Musk'ın şirketi X, ABD'de Maryland, Michigan, Georgia, Arizona, Missouri ve Rhode gibi yedi eyalette para veya para birimi iletimini desteklemek için yeşil ışık aldı.

Lisanslar, kriptoya özgü olmasa da şirketin daha geniş ödemeler sunmasına olanak tanıyacak, böylece X'i yalnızca bir sosyal medya platformu olmaktan çıkarıp bir "everything app" (her şeyin uygulaması) haline getirecek. CoinDesk'e göre; "Rhode Island lisansı, ödemelere izin vermek için gerekli olsa da, kripto hizmetleri sunmak için de bir gerekliliktir."

Kripto dünyasında Dogecoin'in X'teki ödemelere güç verecek kriptolar arasında olabileceğine dair spekülasyonlar artmaya devam ediyor. Musk, 2022 yılında "blockchain'e dayanan ve ödemeleri içeren yeni bir medya şirketine ihtiyaç olduğunu" söylemişti.

Milyarderin Dogecoin'e olan sevgisi uzun yıllar sürdü ve X'i satın aldıktan sonra bile devam etti. Musk, kısa bir süreliğine kuş logosunu Dogecoin'in köpek logosuyla değiştirerek meme coin'e olan tutumunu teyit etti.

Dogecoin meraklıları ve kripto piyasasındaki yatırımcılar, Musk'ın DOGE fiyatını pompalamasına alıştı. Bu nedenle birçok kişinin; X'in, kripto ödemeleri için Bitcoin gibi önde gelen coinlere ek olarak DOGE'yi benimseyebileceğine inanması tesadüf değil.

Dogecoin'in X'e entegrasyonu, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,7315 dolardan yüzde 90,9 geri çekilen meme coin için bir oyun değiştirici olabilir. Böylesine büyük bir kitleye maruz kalmak, muhtemelen tokene olan talebi artıracak ve böylece bir ralli için uygun bir ortam yaratacaktır.

X, Kripto Ödemelerini Entegre Ederse Dogecoin Rallisi Gelir mi?

DOGE Fiyatı 0,1 Dolara Yükselebilir mi?

DOGE fiyatı Ağustos tasfiyelerinde çizim tahtasına geri döndü ve  0,06 dolarlık desteği test etti. Bu, 0,82 dolar civarındaki tepelerden ve alçalan trend çizgisinden gelen bir reddi takip etti.

Fiyatın 200 günlük Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) üzerinde tutulamaması, DOGE fiyatını düşüşlere karşı savunmasız bıraktı.

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesi boğalar lehine döndüğüne göre, DOGE fiyatı 0,1 dolara doğru tırmanmaya hazırlanıyor.

Yatırımcılar, mavi MACD çizgisi kırmızı sinyal çizgisinin üzerinde kaldığı ve yükseliş trendini koruduğu sürece alım pozisyonlarını sağlam tutabilirler.

Üst alçalan trend çizgisinin üzerinde bir kırılma aramak, alıcıların üstünlüğe sahip olduğu anlamına gelir ve buna hacimde bir artış eşlik eder. Bu, sırasıyla 0,085 dolar ve 0,1 dolar seviyelerine önemli bir tırmanış için onay görevi görür.

Kaynak: CoinGape

X, Kripto Ödemelerini Entegre Ederse Dogecoin Rallisi Gelir mi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik