Kripto Para Haberleri

XRP, ABD Tarafından Mı Kullanılacak?

Davos’taki 2020 Dünya Ekonomik Forumunda ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD hükumetinin hem perakende hem de ticari müşteriler için işlemleri daha ucuz hale getiren sınır ötesi ödeme şirketlerini memnunlukla karşıladığını belirtti.

Kripto para topluluğu Steven Mnuchin’in Ripple (XRP) hakkında konuştuğuna inanıyor.

XRP Resmi Olarak Mı Kullanılacak?

Steven Mnuchin sadece MoneyGram‘dan bahsetti, ancak ifadesi Ripple CEO’su Brad Garlinghouse tarafından Twitter sayfasında paylaşıldığından dolayı XRP topluluğundan bazı kişiler ABD düzenleyicilerinin Ripple’ı yenilikçi finansın ve yeni bankacılık sisteminin bir parçası olarak kabul etmeye ve desteklemeye hazır olduğu sonucuna vardı.

Ayrıca, Mnuchin’in sınır ötesi havale sistemleri hakkında söylediği her şey Ripple için geçerlidir:

“Sınır ötesi ödeme sistemlerinin tüketiciler ve işletmeler için maliyetleri düşürmede faydaları var. Bu konuda çalışan şirketleri kesinlikle destekliyoruz.”

Ripple, Ağına Daha Fazla Büyük Ortaklar Katılıyor

Zaman geçtikçe, birçok büyük küresel banka ve ödeme platformu, müşterilerini korumak için yenilik ihtiyacını hissetmeye başlıyor. Birçoğu bu alanda ortak olarak Ripple’ı seçti.

2019 yılında Brad Garlinghouse, Santander ve benzer ölçekli diğer bankalar da dahil olmak üzere yaklaşık 300 yeni ortağın Ripple’ı kullanmaya başladığını açıkladı. Ancak hepsi XRP kullanmıyor. Daha hızlı işlemler için sadece Ripple’ın xCurrent teknolojisini kullanıyorlar.

Ripple’a katılan havale platformlarından en büyüğü XRP’yi yaygın olarak kullanan MoneyGram oldu. Moneygram CEO’su Alex Holmes’a göre, tüm işlemlerin yaklaşık %10’u (2019 sonbaharında) XRP’nin yardımıyla Meksika’ya gitti.

XRP’nin kullanılması, Ripple’ın geçen yıl MoneyGram’a yaptığı yatırımın koşullardan biriydi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu